• Usuwanie ósemek
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
74 głosów

Jakie antybiotyki po ekstrakcji zęba

W większości przypadków usunięcie zęba mądrości u zdrowego człowieka nie jest wskazaniem do podania antybiotyku. Lekarz chirurg stomatolog z gabinetu dentystycznego CLINIDENT we Wrocławiu przepisuje Pacjentom jedynie w sytuacjach, kiedy stwierdza się przewlekły stan zapalny, np.: ropień, który wtedy eliminuje bakterie oraz działa osłonowo na okoliczne tkanki. Antybiotyk podaje się również przed zabiegami chirurgicznymi u Pacjentów ze schorzeniami ogólnoustrojowymi np: cukrzyca, choroba reumatyczna, zapalenie wsierdzia, choroby krwi, czy też upośledzenia immunologiczne. W tych przypadkach antybiotyk działa osłonowo, nie powodując rozsiewu bakterii i pogarszania choroby podstawowej.

Zagadnienia: antybiotyk po usuwaniu ósemki, antybiotyki po usunięciu ósemki wrocław, antybiotyk po wyrwaniu zęba, antybiotyk po usunięciu zęba

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam, w środę miałam usuwana górna szóstkę ciężko było ponieważ lekarz musiał rozcinac i wyjmować każdy korzeń osobno wszystko było dobrze aż do wczoraj wieczorem zaczął boleć sąsiadujący ząb Siódemka ale tylko przy zagryzaniu zeba i kość u góry. Nie wiem co się dzieje.