Promocja lato 2020 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
2 głosy

Zepsuty ząb pod aparatem stałym


Wielu Pacjentów zastanawia się, czy aparat ortodontyczny powoduje powstanie ubytków. Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie, jednak noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Dla osób, które zawsze starannie dbały o higienę jamy ustnej nie będzie to stanowiło aż takiego problemu. Należy tylko staranniej i dłużej czyścić zęby tak, aby dotrzeć pod łuk oraz pomiędzy zamek a dziąsło. Noszenie stałego aparatu ortodontycznego powoduje, że w jamie ustanej tworzą się liczne powierzchnie, gdzie może odkładać się płytka bakteryjna. Resztki pokarmowe łatwiej odkładają się w elementach aparatu i bez zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej prowadzi to do gromadzenia się drobnoustrojów i płytki nazębnej, a w konsekwencji psucia się zębów.

Zawsze przed założeniem aparatu ortodontycznego stałego w gabinecie ortodoncji CLINIDENT we Wrocławiu analizujemy stan higieny jamy ustnej u Pacjenta i jeśli jest ona niedostateczna kierujemy Pacjenta na dodatkowe leczenie tak, aby wszystkie ubytki były wyleczone, a stan dziąseł prawidłowy.

Jeśli już podczas użytkowania aparatu ortodontycznego pojawi się ubytek, można podjąć leczenie zachowawcze i założyć wypełnienie pod aparatem. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie terminu wizyt kontrolnych w gabinecie CLINIDENT we Wrocłąwiu co 6-12 tygodni! Pozwoli to na wcześniejsze wykrycie zagrożenia próchnicą.

W tym dziale: próchnica pod aparatem, zepsuty ząb z założonym aparatem, leczenie próchnicy z aparatem, leczenie zęba pod aparatem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.