Promocja lato 2020 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
90% pozytywne
70 głosów

Aparat stały metalowy w systemie niskiego tarcia


System niskiego tarcia w aparatach stałych polega na wyeliminowaniu ligatur (gumek utrzymujących łuk aparatu w zamkach). Są one zastąpione przez odpowiednia klapkę, która zabezpiecza łuk przed wypadaniem z zamka, ale go nie blokuje na sztywno. Łuk w takim zamku może swobodnie się przesuwać. Dzięki temu wizyty kontrolne mogą być znacznie rzadsze i odbywać się nawet raz na trzy miesiące – łuku nie trzeba przesuwać w każdym zamku z osobna. Można tez zastosować mniejsze siły, co eliminuje w znacznym stopniu dolegliwości bólowe tuż po regulacji aparatu u ortodonty w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu. Naturalne i równomierne rozłożenie działających sił umożliwia też znaczne skrócenie czasu leczenia u ortodonty w porównaniu z klasycznymi aparatami stałymi metalowymi.

Aparat stały w systemie niskiego tarcia okazuje się być bardzo wygodnym podczas zabiegów higienicznych. Pozbycie się ligatur w znacznym stopniu zmniejsza ilość miejsc gdzie mogą zalegać osady – zagięć, załamań, podcieni. Utrzymanie czystości jamy ustnej w czasie leczenia aparatem stałym w gabinecie ortodontycznym Wrocław - CLINIDENT jest i tak bardzo czasochłonne i kłopotliwe. Jednak jest bardzo istotne, ponieważ wystąpienie próchnicy, czy osadzenie się kamienia nazębnego może okazać się bardzo kłopotliwe, a nawet wymusić przerwanie leczenia ortodontycznego. Dlatego aparat w systemie niskiego tarcia może okazać się ogromnym udogodnieniem. Jego czyszczenia jest znacznie prostsze i mniej kłopotliwe (co wcale nie oznacza, że można zrezygnować z dokładnego mycia zębów po każdym posiłku, będzie to po prostu krótsze i wygodniejsze).

Aparat stały metalowy nie jest estetyczny, czyli nie ma żadnych systemów maskujących go i sprawiających, ze staje się on niezauważalny. Wygląda jak klasyczny stały aparat ortodontyczny. Nie powinno to stanowić znacznych problemów. W dzisiejszych czasach noszenie aparatu ortodontycznego przestało być wstydliwą sprawą, którą należy jak najbardziej ukrywać. Rozglądając się wokół można nawet pokusić się o stwierdzenie, że stały aparat ortodontyczny stał się modny! Pokazuje, że jego użytkownik dba o zdrowie i dobry wygląd, co zdecydowanie jest zaletą.

W tym dziale: system niskiego tarcia u ortodonty, bezbolesne aparaty na zęby za pomocą systemu niskiego tarcia, aparaty ortodontyczne bez gumek.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 8 października 2018

    Ja pamiętam mój aparat na zęby z gumkami i jak one lekko śmierdziały. Z kolei te zawiasy w systemie niskiego tarcia są lepsze, bo nie ma gumek i ta klapka zamykająca zamek jest łatwiejsza do czyszczenia i higieny.