• Aparat stały
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
4 głosy

Aparaty szeregujące


Aparaty szeregujące stosuje się do prostowania krzywych i wychylonych zębów; ogólnie zębów nieprawidłowo ułożonych w łuku zębowym. Szeregowanie zębów jest pierwszym zadaniem ortodoncji – ma ona na celu prawidłowo uszeregować zęby w łuku zębowym. Służą do tego aparaty ortodontyczne należące do wszystkich typów. Każdy z nich jest stosowany w innym przypadku, zależnie od wieku, ilości nieprawidłowo ułożonych zębów, nasilenia odchyleń od prawidłowego ustawienie i indywidualnych preferencji Pacjenta.

Prostowanie zębów należy rozpocząć od jak najmłodszych lat. Jak tylko zostanie zauważone nieprawidłowe uszeregowanie zębów w łuku zębowym należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem ortodontą z CLINIDENT Wrocław. Zaniedbania w leczeniu ortodontycznym w przypadku zębów mlecznych najczęściej owocują poważniejszymi wadami w zębach stałych. Prawidłowy rozwój jest najważniejszy jeśli chcemy się cieszyć prostymi zębami. Na szczęście dzisiejsza ortodoncja pozwala na leczenie niezależnie od wieku Pacjenta. Nawet u osób dorosłych leczenie ortodontyczne przynosi znakomite efekty.

 • Ruchome aparaty szeregujące

  – są to aparaty ortodontyczne stosowane u dzieci i młodzieży w przypadku zębów mlecznych i mieszanych. Składają się one z płyty aparatu i odpowiednich sprężyn i łuków, które mają za zadanie ustawić zęby w prawidłowym łuku. Wymagają one regularnego noszenia, czyli systematyki i konsekwencji w ich stosowaniu.
 • Retainery szeregujące

  – są to aparaty ruchome w postaci szyny zakładanej na zęby. Przypominają trochę szynę ochronną dla sportowców. Są to aparaty szeregujące wykonywane indywidualnie dla Pacjenta. Musza być stosowane dokładnie według zaleceń lekarza ortodonty z CLINIDENT Wrocław.
 • Stałe aparaty szeregujące

  – są to klasyczne aparaty stałe, które mogą być wykorzystywane przy leczeniu wielu wad zgryzu. Za pomocą stałego aparatu szeregującego można prostować zęby w każdym wieku. Zależnie od preferencji Pacjenta do dyspozycji jest wiele rodzajów stałych aparatów szeregujących. Są to: klasyczne aparaty metalowe, aparaty ceramiczne, aparaty INCOGNITO, aparaty lingwalne (językowe). Różnią się one estetyką, czyli wyglądem – od tradycyjnych, widocznych stałych aparatów, do całkowicie niewidocznych, zakładanych po stronie językowej zębów.

Proste zęby to nie tylko estetyczny wygląd, ale również nasze zdrowie. Zęby źle uszeregowane, krzywe, wychylone mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do występowanie chorób jamy ustnej, częstszego występowania próchnicy, szybkiego tworzenia się osadów i kamienia nazębnego. Przyczyniają się też do problemów z prawidłowym utrzymaniem higieny jamy ustnej, a to prowadzi do całej gamy problemów zdrowotnych.

Jeśli występuje u was problem z nieprawidłowo ustawionymi zębami (krzywe zęby) zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy ortodontów we Wrocławiu. Doradzą oni najlepsze dla Państwa rozwiązanie i dobiorą najbardziej odpowiedni aparat szeregujący.

W tym dziale: Aparaty szeregujące, aparaty ortodontyczne Wrocław, prostowanie zębów aparatem szeregującym.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.