Promocja zima 2020 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
79% pozytywne
64 głosy

Aparat Malu do wysuwania żuchwy


Aparat ortodontyczny Malu jest to modyfikacja aparatu Herbsta do leczenia tyłozgryzów. Tyłozgryz polega na cofnięciu żuchwy (dolna szczęka) do tyłu. Szczęka i siekacze górne wydają się wysunięte do przodu. Ortodontyczny aparat Herbsta i jego modyfikacja Malu są często jedynymi alternatywami dla leczenia takich wad eliminującymi konieczność usuwania zębów lub interwencji chirurgicznych.

Aparat Malu od ortodonty jest zbudowany z dwóch części: górnej i dolnej. Zarówno górna jak i dolna jest złożona z dwóch pierścieni. Górne mocuje się na zębach trzonowych, a dolne na kłach. Połączone są ze sobą specjalna śrubą regulacyjną. Na wizytach kontrolnych lekarz ortodonta reguluje śrubę wymuszając dalszą czynną pracę aparatu i kontroluje postępy leczenia tyłozgryzu. Sztywne połączenie dwóch części za pomocą śruby wymusza ciągłe wysuwanie żuchwy do przodu. Dzięki temu zmienia się budowa kości i położenie zębów – cofnięcie żuchwy ulega zmniejszeniu, aż do osiągnięcia prawidłowej pozycji. Czas leczenia aparatem Malu trwa około 9 miesięcy.

Dzięki redukcji aparatu Herbsta do czterech pierścieni (u Herbsta pierścienie były mocowane na trzonowcach i kłach szczęki i żuchwy, w przypadku Malu zostało to ograniczone do trzonowców w szczęce i kłów w żuchwie) możliwe jest równoczesne zastosowanie stałych aparatów korekcyjnych. Wady zgryzu, zwłaszcza poważne, zazwyczaj pociągają za sobą szereg kolejnych nieprawidłowości – stłoczenia, wychylenia, rotacje zębów. Możliwość zastosowania równoległego leczenia aparatami stałymi pozwala znacznie skrócić całkowity czas leczenia ortodontycznego w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Dodatkowo ograniczenie do dwóch metalowych pierścieni na jeden łuk zębowy daje znacznie lepszy komfort w użytkowaniu aparatu Malu do wysuwania dolnej szczęki.

W tym dziale: aparat ortodontyczny Herbsa, leczenie tyłozgryzu przez ortodontę, aparat do cofania szczęki.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.