Promocja zima 2020 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
92% pozytywne
296 głosów

Aparat Bihelix do poszerzania żuchwy


Aparat ortodontyczny Bihelix jest stałym aparatem ortodontycznym mocowanym na zębach trzonowych szczęki. Jego zadaniem jest poszerzenie szczęki, czyli zwiększenie rozmiaru żuchwy.

Zbyt wąska szczęka może sprawiać wiele poważnych problemów. Ortodontyczny aparat na żeby Bihelix pozwala uporać się z ta dolegliwością bez konieczności interwencji chirurgicznej. Podniebienie jest zbudowane z dwóch kości, które są połączone ze sobą za pomocą szwu podniebiennego w linii pośrodkowej. Na początku leczenia aparat Bihelix rozrywa szew podniebienny – przez pierwszych kilka dni Pacjent może odczuwać lekki, ale nieprzyjemny ból. Po rozerwaniu szwu i doprowadzeniu zębów do prawidłowej pozycji aparat utrzymuje je na miejscu do czasu pełnego odbudowania kości i szwu podniebiennego. Choć opis działania aparatu Bihelix brzmi dość drastycznie, w rzeczywistości oprócz lekkiego bólu na początku leczenia i po regulacjach aparatu w gabinecie orotodntycznym Wrocław - CLINIDENT, Pacjenci nie powinni odczuwać większych niedogodności. Leczenie tym aparatem trwa od 5 do 9 miesięcy, w zależności od wielkości wady i indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Aparat stały Bihelix jest mocowany na zębach trzonowych za pomocą metalowych pierścieni. Do pierścieni przymocowane są zamki, które utrzymują łuk podniebienny. Łuk ten jest częścią aktywną aparatu od ortodonty – nieustannie rozprężając się, działa na zęby za pośrednictwem mocujących pierścieni, coraz bardziej rozszerzając przestrzeń między nimi, czyli poszerzając podniebienie.

W trakcie leczenia aparatem Bihelix może pojawić się szpara między jedynkami. W trakcie dalszego leczenia w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu powinna ona zniknąć. Jeśli tak się nie stanie lekarz ortodonta szybko zareaguje na ten problem. Zwężenie podniebienia najczęściej powoduje stłoczenie zębów przednich. W takim wypadku i tak konieczna jest korekta zgryzu za pomocą innych aparatów ortodontycznych. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz ortodonta zaplanuje cały jego przebieg, a jeśli będzie taka możliwość równolegle zastosuje także inny rodzaj aparatu ortodontycznego.

W tym dziale: aparat nazębny do zwiększenia objętości szczęki, aparat ortodoncyjne na za wąską szczękę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.