Promocja wiosna 2020 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
84% pozytywne
73 głosy

Aparaty kryształowe


Stałe aparaty ortodontyczne mają ogromną liczbę zalet – nie ściąga się ich, czyli działają bez przerwy; znacznie skracają czas leczenia u ortodonty; za ich pomocą leczeniu ortodontycznemu mogą poddać się osoby dorosłe; i wiele innych. Główną wadą aparatów stałych jest ich stała obecność na naszych zębach (co w procesie leczenia jest ogromną zaletą). Z tego powodu zostały opracowane stałe aparaty estetyczne. Jednym z nich, oferowanym przez ortodontę gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu, jest aparat kryształowy (aparat szafirowy). Zamki tego aparatu ortodontycznego są wykonane z kryształu – szafiry. Dzięki temu są całkowicie przezroczyste (bezbarwne). Daje to doskonały efekt estetyczny – aparat jest prawie niewidoczny. Dodatkowo może być wyposażony w łuk z kompozytowy – ma on białą barwę, co także daje zdecydowanie lepszy efekt estetyczny niż łuk metalowy (jednak nie zawsze można zastosować tego typu łuk).

Zamki w aparacie kryształowym wykonane z kryształu są doskonale gładkie, nie posiadają ostrych krawędzi i załamań. Dzięki temu są bardzo łatwe w czyszczeniu i odporniejsze na zaleganie osadów i tworzenie się kamienia nazębnego. Aparaty stałe kryształowe są wykonywane w systemie bezligaturowym, czyli nie posiadają gumek utrzymujących łuk w zamkach. Daje to dodatkowy komfort, nie wymagają tak częstego aktywowania i wymiany elementów.

Aparaty estetyczne mają tą podstawową przewagę nad aparatami klasycznymi, że są praktycznie niezauważalne na pierwszy rzut oka. Ich kolor, a w przypadku aparatów kryształowych, brak koloru powodują idealne zlewanie się aparatu ortodontycznego z zębami. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się można dostrzec jego obecność. U wielu osób leczenie ortodontyczne może być odrobinę wstydliwym faktem (a raczej nie samo leczenie, co świadomość błyskania znaczną ilością metalu przy każdym uśmiechu). Aparat kryształowy w gabinecie ortodontycznym Wrocław - CLINIDENT daje znaczny komfort psychiczny i poczucie większej swobody – bez skrępowania i martwienia się o wywołany efekt będziemy mogli obdzielać innych uśmiechem.

W tym dziale: Aparat kryształowy, aparaty z zamkami szafirowymi Wrocław, na zęby aparaty z zamkami kryształowymi we Wrocławiu - niewidoczne aparaty ortodoncyjne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.