Promocja lato 2020 na leczenie INVISALIGN

Promocja z 18000 zł na 15900 zł za maksymalny całkowity koszt leczenia aparatem Invisalign.

  • 71 3634597
  • Aparaty Invisalign
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
2 głosy

Aparaty przeźroczyste


Nasi Pacjenci coraz częściej zwracają się do nas z pytaniami o przeźroczyste aparaty ortodontyczne. Leczenie ortodontyczne kojarzy się zwykle z mało estetycznymi metalowymi aparatami stałymi, więc nie wszyscy się na nie decydują. Odkąd pojawiła się możliwość korygowania zębów za pomocą niewidocznych nakładek, coraz więcej dorosłych z gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu podejmuje się leczenia wad zgryzu. Przezroczyste nakładki ortodontyczne to nowoczesna metoda pochodząca ze Stanów Zjednoczonych z powodzeniem stosowana w krajach rozwiniętych od ponad 10 lat. Obecnie staje się modna także w naszym kraju.

Liderami wśród firm produkujących przeźroczyste aparaty jest amerykańska firma Invisalign oraz Clear Aligner z Niemiec. Do korekcji zębów stosuje się wytwarzane „na miarę” plastikowe płytki zwane nakładkami. Pacjent otrzymuje serię nakładek, które wymienia co około 4 tygodnie w miarę przemieszczania się zębów w pożądane miejsce. Szyny muszą być noszone minimum 22 godziny na dobę, dlatego metoda ta jest polecana dorosłym Pacjentom.

Nakładki są niemal niewidoczne co jest ich największa zaletą estetyczną. Ponadto nie wywierają negatywnego wpływu na szkliwo, dziąsła i korzenie zębów, a także pozwalają zachować lepszą higienę jamy ustnej, ponieważ zwyczajnie można je wyjąć.

Ze względu na częstą wymianę nakładek, siła oddziałująca na zęby jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Dzięki temu ból jest zredukowany do minimum, tak samo jako resorpcja korzeni zębowych i zanik dziąseł.

Aparatami przeźroczystymi możemy leczyć większość wad zgryzu, zarówno stłoczenia, szparowatość, zgryzy głębokie, zgryz otwarty. Czas noszenia aparatu przeźroczystego jest uzależniony od rodzaju wady. Średnio trwa od tygodnia do dwóch. Po tym okresie wymienia się nakładkę na kolejną. Cała kuracja może trwać w sumie od 3 miesięcy do 2 lat i w dużej mierzy zależy od dyscypliny Pacjenta.

Przezroczyste aparaty zrewolucjonizowały ortodoncję. Idealnie nadają się dla zapracowanych dorosłych, którzy nie chcą eksponować leczenia ortodontycznego.
W tym dziale: aparaty przeźroczyste, aparat niewidoczny, aparaty zdejmowane na dzień, aparat ortodontyczny zakładany na noc.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.