• Aparat językowy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
82% pozytywne
28 głosów

Jakie są rady dla osób chcących założyć aparat lingwalny


Każdy Pacjent użytkujący aparat ortodontyczny stały powinien wykazywać wzmożoną dbałość o higienę jamy ustnej. Powinien czyścic swoje zęby po każdym posiłku. Oprócz standardowych zabiegów takich jak mycie, czyszczenie nicią dentystyczną i płukanie specjalnym płynem, zalecamy także używanie specjalnych wyciorów oraz irygatora wodnego. W gabinecie ortodontycznym Wrocław CLINIDENT przy każdej wizycie kontrolnej czyścimy zęby przy zdejmowaniu łuku i instruujemy w kwestii odpowiedniej higieny.

Pamiętajmy również, że po w czasie noszenia aparatu lingwalnego Wrocław (aparatu językowego) najbardziej narażony na podrażnienia jest język, który dotyka wewnętrznych powierzchni zębów do których przymocowane są zamki aparatu ortodontycznego. Aby oszczędzić język, warto poćwiczyć technikę połykania, w której język nie wywiera nacisku na zęby uzbrojone w kaleczący aparat. Zminimalizuje to podrażnienia języka, które mogą mieć miejsce przez kilka pierwszych dni noszenia aparatu lingwalnego Wrocław.

Większość naszych Pacjentów po kilku dniach od założenia aparatu językowego mówi bez kłopotu, a tylko nieliczni potrzebują na to więcej czasu – około 2-3 tygodni.

W tym dziale: Porady, rady, zalecenia, wskazówki.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam, niedawno konsultowałam się w gdzie indziej niż Clinident ws. aparatu lingwalnego. Został mi on odradzony. Ubolewam nad tym mocno, gdyż moje uzębienie wymaga tylko niewielkiej korekty. Jestem po leczeniu aparatem ortodontycznym zewn.-porcelanowym przed 10 laty. Nastąpił nawrót. Posiadam duże zęby i widać na nich każde nieprawidłowe ustawienie. Argumentem przeciw aparatowi lingwalnemu założeniu było stwierdzenie u mnie tendencji do płytkozgryzu i to, że po leczeniu tym aparatem może się nasilić ta wada lub pojawić. Chciałabym poznać Państwa opinie o założeniu u mnie aparat lingwalny. Jak dotąd nie spotkałam się z taka informacją, że aparat ten grozi powstaniem wady, a tym samym zmianą wyglądu twarzy, a wręcz przeciwnie.