• Aparat językowy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
98% pozytywne
59 głosów

Aparat lingwalny (językowy)


Wszystkie aparaty ortodontyczne dzielimy na ruchome i stałe. Aparaty ruchome stosowane są w zasadzie wyłącznie przy uzębieniu mlecznym lub mleczno-stałym. Przy uzębieniu stałym stosowane są już aparaty stałe: tradycyjne (przytwierdzone do powierzchni wargowych od zewnątrz – widoczne) lub językowe (przyklejone do powierzchni wewnętrznych – niewidoczne). Te ostatnie nazywamy aparatami lingwalnymi bądź aparatami językowymi.

Z racji tego, że zamki przyklejane są na językowej powierzchni zęba, aparaty lingwalne Wrocław są niewidoczne. Technika mocowania takich zamków jest nieco inna. W laboratorium przykleja się zameczki do modelu zębów Pacjenta, a następnie już w gabinecie ortodontycznym Wrocław lekarz ortodonta smaruje je klejem i wkłada do ust kolejno dociskając zamki do wszystkich zębów w szczęce górnej i w żuchwie. Na wizyty kontrolne i wymianę łuków należy zgłaszać się co 5-8 tygodni.

Aparat językowy (lingwalny) wykonany jest ze złota oraz niewielkich dodatków innych pierwiastków. Małe części przylegające do zęba mają grubość około 0,1 – 0,4 mm, łączące je zaś łuki zaprojektowane są indywidualnie. W gabinecie ortodontycznym CLINIDENT zamki i łuki w technice lingwalnej wykonujemy specjalnie na zamówienie dla każdego Pacjenta.

Jest to tak zwana indywidualizacja zamków w leczeniu lingwalnym.

Obecnie możliwe jest leczenie ortodontyczne kilkoma systemami lingwalnymi, ponieważ na rynku pojawiło się wiele firm produkujących tego typu aparaty. Różnią się one wyglądem zewnętrznym oraz możliwościami. Najprostsze aparaty lingwalne Wrocław wywołują przesunięcia jedynie w dwóch płaszczyznach, przez co mogą leczyć jedynie proste wady np. stłoczenia zębów. Do leczenia skomplikowanych wad zgryzu oraz krzywizn zębów zalecamy stosowanie bardziej skomplikowanych tradycyjnych aparatów, które przesuwają zęby we wszystkich trzech kierunkach.

Zagadnienia: aparaty lingwalne wrocław, aparaty językowe wrocław, kosmetyczny aparat na zęby, niewidoczne aparaty wrocław, aparat ortodontyczny za język

aparaty lingwalne wrocław
Aparat lingwalny (językowy
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Założenie aparatu od strony języka jest kluczowe dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na noszenie aparatu w widocznym miejscu, czyli z przodu zębów. Pracuje jako stewardessa i aparat językowy czyli inaczej aparat lingwalny pomógł mi w pracy.