• (71) 363-45-97
 • Implanty
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Implanty zębowe

Obecnie nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego zapewniają uzyskanie nieprawdopodobnie doskonałych efektów wizualnych. Nowe technologie rozwijają się w sposób tak szybki, że wszelkie rozwiązania, które kiedyś były w sferze marzeń, dziś są w zasięgu ręki. Dzięki możliwościom współczesnej implantologii nawet rozległe braki zębowe bądź też całkowity brak zębów można odtworzyć w taki sposób za pomocą implantów, że Pacjent nie będzie czuł ani widział różnicy. Dzisiejsza implantologia pozwala uzyskać efekty nieporównywalnie wielkie do tych, które proponowano Pacjentom kilkanaście lat temu.

Wszczep implantu
Wszczep implantu

Oglądając zdjęcia aktorów czy modelek najczęściej zwracamy uwagę na ich piękne białe zęby. Tak dobry efekt kosmetyczny uzyskiwany jest często dzięki pomocy nowoczesnej stomatologii, a ściślej mówiąc dzięki wszczepionym implantom. Jedną z najnowocześniejszych metod pozwalających na zmianę stanu uzębienia jest zastosowanie implantów zębowych. Implanty w stomatologii stosuje się od połowy lat 60-tych XX wieku. Badania naukowe dowodzą, że zastosowanie implantów u zdrowych, niepalących osób w ponad 96% przypadków kończy się długoterminowym sukcesem.

Wprowadzenie o implantologii (również o implantoprotetyce)

Wszczep zębowy
Wszczep zębowy

Implantologia jest to najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego uśmiechu.

Jeżeli z różnych względów nie mają państwo jednego lub kilku zębów a na pierwszym miejscu stawiacie sobie jakość, solidność oraz komfort - nadszedł czas na implanty.

Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braków zębowych, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujące i świetnie wyglądające NOWE ZĘBY.


Po leczeniu implantologicznym nowy ząb będzie się składał z dwóch części: niewidocznego gołym okiem implantu i widocznej korony protetycznej.

Implant sam w sobie jest częścią niewidoczną tak samo jak częścią niewidoczną są korzenie zębów.

TYTAN - Materiał, z którego wykonane są implanty. Jest on całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część. Jest to fenomen do tej pory nie wyjaśniony, natomiast doskonale funkcjonujący między innymi w przywracaniu pięknego wyglądu twarzy.

Ponieważ implant jest jedynie środkiem można wykorzystać go do uzyskania różnych efektów, w zależności od potrzeb pacjenta oraz możliwości jego zastosowania.

Wygląd implantów tytanowych
Wygląd implantów tytanowych

U części pacjentów brakuje jedynie pojedynczych zębów. Jeżeli konieczna jest najwyższa jakość leczenia a warunki na to pozwalają można wykonać koronę pełnoceramiczną na implancie a efekt estetyczny jest perfekcyjny.

W większości przypadków pacjentom leczonym implantologicznie potrzeba przywrócić więcej zębów. Wykonanie kilku implantów a na nich koron pozwoli znowu normalnie gryźć i zrezygnować z wyciąganej protezy stomatologicznej. Proszę poczuć ten smak i zapach świeżych orzechów!


W niektórych przypadkach pacjentom nie pozostały już żadne zęby. Jeżeli warunki na to pozwolą można odtworzyć w pełni perfekcyjny uśmiech i przywrócić pełną funkcję waszym zębom. Przy większej ilości implantów można zapomnieć o szklance na starą protezę!

Jeżeli warunki nie pozwalają na wprowadzenie większej ilości implantów można (przy zastosowaniu niewielkiej ich liczby) w kolosalny sposób wzmocnić utrzymanie wyciąganej protezy dentystycznej. Już nie będzie luźno utrzymana i zniknie obawa przed niechcianym wypadnięciem jej w najmniej odpowiednim momencie.

Pojedynczy implant stomatologiczny
Pojedynczy implant stomatologiczny

Część chirurgiczna implantów

Czyli co się dzieje przed osadzeniem implantu w dziąśle

 • Przebieg zabiegu
  Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego? Zakładanie implantów zębowych - przebieg operacji. Wrocław - trwanie leczenie implantami dentystycznymi - procedura.
 • Umieszczenie wszczepów zębowych
  Instalacja wszczepów dentystycznych. Umieszczanie wszczepu zębowego - implantacja. Założenie wszczepu Wrocław implanty - przebieg zabiegu założenia wszczepu.
 • Okres gojenia
  Ile trwa gojenie implantu stomatologicznego? Okres gojenia się wszczepionego implantu Wrocław.
 • Odsłonięcie implantu
  Odsłanianie się implantu dentystycznego - osteointegraca. Integrowanie się implantów (implantu) zębowego z kością.

Implantoprotetyka (CZĘŚĆ PROTETYCZNA IMPLANTÓW):

Część protetyczna w implantacji może mieć różny przebieg w zależności od zaplanowanego wariantu protetycznego. W zależności od zastosowanego systemu oraz od wymagań Pacjenta, po zagojeniu się rany, instaluje się korony porcelanowe, mosty protetyczne, lub zdejmowane protezy zatrzaskowe. Najprostszy i najbardziej typowy zabieg to odbudowa za pomocą korony porcelanowej Wrocław na pojedynczym implancie. Na pierwszej wizycie pobiera się wyciski protetyczne i ustala w porozumieniu z Pacjentem, kolor przyszłej korony. W laboratorium protetycznym wykonywane są 2 elementy. Pierwszy to wykonany z tytanu tzw. łącznik (inaczej filar protetyczny Wrocław). Jest to część bezpośrednio łącząca się z wszczepem śródkostnym (implantem). Drugi element to porcelanowa korona protetyczna Wrocław. Prace laboratoryjne zwykle trwają od kilku do kilkunastu dni (zależy to między innymi od liczby koron).

Postępowanie protetyczne obejmuje 2 lub 3 wizyty. Po tym czasie lekarz otrzymuje z laboratorium wykonane uzupełnienia. Pomiędzy poszczególnymi wizytami Pacjent użytkuje dotychczasowe uzupełnienia tymczasowe. Na ostatniej wizycie najpierw przykręca się do implantu łącznik (wspornik) Wrocław.

Jak postępować po wstawieniu implantu dentystycznego

Czyli zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu

 • Schemat wizyt kontrolnych po założeniu implantów
  Sprawdzenie leczenia impnatami - porównanie wyników Wrocław. Jak działają implanty?
 • Po zabiegu
  Po wszczepienie implantu stomatologicznego - zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu dentystycznego Wrocław. Co robić po założeniu implantu zębowego?
 • Przytwierdzenie wsporników (łączników)
  Przytwierdzanie łączników implantów stomatologicznych. Osteosynteza wszczepów zębowych, umocowanie w żuchwie, szczęce implantu dentystycznego.
 • Higiena po zabiegu
  Higiena implantów, jak dbać o założone implanty? Higiena po zabiegu implantologicznym. Wszczepy Wrocław.
Wszczepienie implantu dentystycznego
Wszczepienie implantu dentystycznego
Odbudowa protetyczna na implancie zębowym
Odbudowa protetyczna na implancie zębowym

Co powinniśmy wiedzieć o zakładaniu implantów we wrocławskim gabinecie stomatologicznym CLINIDENT:

Proteza na implantach Wrocław
Proteza na implantach Wrocław