• (71) 363-45-97
  • Stomatolog
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
86% pozytywne
134 głosów

Usunięcie plomb amalgamatowych i wymiana na nowe, białe, pod kolor zębów

Amalgamat jest to stop metali, w którym występuje rtęć (nieszkodliwa dla organizmu, nie przenikająca do innych tkanek). Jako stop metali ma kolor metaliczny, szary i nie można go zmienić. Przez to amalgamat jest bardzo nieestetyczny, zwłaszcza na zębach przednich. W trzonowca nie jest tak widoczny. Jeśli taki kolor nam nie odpowiada, lub plomba amalgamatowa uległa rozszczelnieniu, należy ją wymienić, na plombę kompozytową w kolorze naturalnych zębów.

Plomba amalgamatowa - wymiana
Plomba amalgamatowa - wymiana

Takie plomby są bardziej estetyczne, praktycznie ich nie widać. Dodatkowo dochodzi problem szkodliwości plomb amalgamatowych. Negatywny wpływ takich plomb na organizm nigdy nie został potwierdzony, jednak ich wymiana może znacznie poprawić nasz komfort psychiczny. Wymiany plomb amalgamatowych na nowe w kolorze zębów dokonujemy w gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINIDENT na prośbę Pacjenta. Zabieg zmiany starego wypełnienia amalgamatowego na nową plombę kompozytową przebiega jak standardowe uzupełnienie ubytku próchniczego. Wszystkie informacje na temat ceny i kosztów znajdują się w dziele Cennik.

Wymiana plomby amalgamatowej
Wymiana plomby amalgamatowej
W tym dziale: czarna stara plomba amalgamatowa wymiana na białą, nową w kolorze zęba, zmiana starej plomby na nową, wymiana czarnej plomby na białą, zmiana plomby amalgamatowej na chemoutwardzalną