• (71) 363-45-97
 • Stomatolog
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
3 głosy

Trudne przypadki stomatologiczne

W codziennej praktyce stomatologicznej bardzo często trafiają się trudne przypadki stomatologiczne. Lekarze stomatolodzy z długą i bogatą praktyką zawodową potrafią sobie z nimi doskonale radzić. Jednak aby zaproponować Pacjentom najlepsze rozwiązanie protetyczne i rozwiązać problem ciężkich przypadków stomatologicznych należy na bieżąco zapoznawać się z najnowocześniejszymi metodami leczenia. Dlatego w naszym gabinecie stomatologicznym zatrudniamy najlepiej wykwalifikowany personel, który aktywnie uczestniczy w rozwoju najnowszych dziedzin stomatologii i protetyki.

Każdy Pacjent jest inny i posiada inne warunki w jamie ustnej. Nawet wydawałoby się prosty przypadek może okazać się skomplikowanym przypadkiem stomatologicznym. Medycyna stomatologiczna jest nieprzewidywalna, dlatego też w stomatologii nawet najprostsze uzupełnienie braku zębowego może być trudnym przypadkiem stomatologicznym. Bardzo często nasi nowi Pacjenci przychodzą do nas z ciężkimi doświadczeniami – od lat nie odwiedzają stomatologów, ponieważ mieli z nimi bardzo nieprzyjemne doświadczenia. Tak mogło się zdarzać, gdy w naszym kraju nie mieliśmy jeszcze dostępu do nowoczesnych metod leczenia, a gabinety stomatologiczne we Wrocławiu wyposażone w najnowocześniejszy w tamtych czasach sprzęt były, delikatnie mówiąc, mało dostępne. Pozostawione tak długi czas ubytki zębowe powoli przekształciły się w trudny przypadek stomatologiczny. Dzisiaj możemy poradzić sobie z problemem, który jeszcze kilkanaście lat temu był nie niezwykle trudny i bardzo kosztowny w leczeniu.

W leczeniu trudnych przypadków stomatologicznych we Wrocławiu należy posłużyć się wiedzą z kilku specjalizacji stomatologicznych. Każdy przypadek jest zupełnie inny, więc nigdy nie wiadomo wiedza z jak szerokiego zakresu będzie potrzebna. Dlatego w naszym gabinecie stomatologicznym CLINIDENT Wrocław zatrudniamy lekarzy stomatologów z wielu różnych specjalizacji. Najczęstsze specjalizacje wymagane przy leczeniu skomplikowanych przypadków stomatologicznych:

 • Periodontologia

  – gdy wraz z trudną sytuacja protetyczna mamy do czynienia z chorobami dziąseł, takimi jak zapalenia, paradontoza.
 • Chirurgia stomatologiczna

  – w przypadku gdy należy przygotować operacyjnie podłoże protetyczne. Błony śluzowe mają tendencję do przerostów i do tworzenia się guzów i fałdów, które w znacznym stopniu mogą utrudnić wykonanie uzupełnienia protetycznego. Dochodzą też problemy z zanikającym wyrostkiem zębodołowym, który odpowiada za utrzymywanie protez dentystycznych na prawidłowym miejscu. Chirurg stomatolog może odbudować podłoże protetyczne wykorzystując najnowocześniejsze techniki regeneracji kości.
 • Stomatologia zachowawcza

  – przed wykonaniem uzupełnienia protetycznego należy zadbać o stan zębów własnych Pacjenta. Należy wypełnić wszystkie ubytki i wyleczyć próchnicę.
 • Endodoncja

  – bardzo zniszczone zęby mogą utrudnić wykonanie uzupełnienia protetycznego, jednak po wykonaniu leczenia endodontycznego mogą stać się znakomitą podpora dla nowych zębów. Uratowanie nawet samego korzenia zęba może zwiększyć komfort użytkowania uzupełnienia protetycznego w trudnym przypadku stomatologicznym. Własny ząb, nawet jego korzeń, który zostanie odpowiednio wykorzystany jest zawsze zdecydowanie lepszy niż ząb sztuczny.
 • Stomatologia estetyczna

  – zęby to nie tylko funkcjonalność, ale też wygląd. Przed wykonaniem uzupełnienia protetycznego należy też zadbać o prawidłowy i jak najlepszy wygląd zębów własnych.

W radzeniu sobie z trudnymi przypadkami stomatologicznymi najważniejsza jest protetyka. To od zdolności i doświadczenia lekarzy protetyków i wykonujących uzupełnienia techników protetyków zależy efekt końcowy. Dla doskonałego efektu i zadowolenia Pacjenta nasi lekarze stomatolodzy ściśle współpracują ze znakomitymi technikami protetykami, którzy też uczestniczą w konsultacjach i wyborze najlepszej metody postępowania w skomplikowanych przypadkach stomatologicznych. Metodę uzupełnienia braków zębowych należy dobrać tak, aby nowe zęby najlepiej spełniały swoje zadanie – były idealnie nadawały się do żucia i w jak najlepszy sposób imitowały zęby własne pod względem estetycznym.

Doskonała współpraca stomatologów z różnych specjalizacji i techników protetyków owocuje bardzo dobrymi efektami i zadowoleniem naszych Pacjentów. Jeśli macie Państwo problem z uzupełnieniem protetycznym, jeśli wszystkie dotychczasowe działania nie przyniosły zadowalającego efektu, zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu stomatologicznego. Wybierzemy najlepszą i najnowocześniejszą metodę do poradzenia sobie z tym trudnym przypadkiem stomatologicznym.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Trudne przypadki stomatologiczne, ciężki przypadek stomatologiczny, skomplikowana sytuacja stomatologiczna.