• (71) 363-45-97
 • Stomatolog
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
4 głosy

Rekonstrukcja zębów

Rekonstrukcja zębów jest jednym z głównych zadań współczesnej stomatologii. Techniki, sposoby i materiały, które stosuje się przy rekonstrukcji zębów podlegają ciągłym zmianom i ulepszeniom. Aby być ciągle na bieżąco z nowymi technologiami i móc zaoferować najlepsze z możliwych techniki rekonstrukcji zębów nasi lekarze stomatolodzy odbywają ciągłe szkolenia. Nasz zespół lekarzy stomatologów i protetyków we Wrocławiu oferuje najlepsze z dostępnych obecnie sposoby na rekonstrukcję zębów.

Zęby pełnią bardzo ważną role w naszym organizmie. Brak zębów lub ich złe funkcjonowanie w bardzo negatywny sposób wpływa na zdrowie, samopoczucie i wygląd człowieka. Zęby pełnią dwie podstawowe funkcje: żucie – muszą spełniać swoją funkcję przy rozdrabnianiu pokarmów; funkcja estetyczna – mają jak najlepiej wyglądać. Jak najlepsze odtworzenie tych dwóch funkcji narządu żucia jest najważniejszym celem rekonstrukcji zębów. Zrekonstruowane zęby mają jak najlepiej działać i mają wyglądać jak najbardziej naturalnie.

W naszym gabinecie stomatologicznym CLINIDENT Wrocław stosujemy następujące metody rekonstrukcji zębów:
 • Rekonstrukcja zębów kompozytami

  – stosuje się ją przy niewielkich ubytkach części zęba. Za pomocą kompozytów możemy zrekonstruować koronę zęba, która jest częściowo uszkodzona – uległa złamaniu lub zniszczeniu na skutek próchnicy. Jest to bardzo wygodna metoda, ponieważ całej rekonstrukcji zęba dokonuje się w gabinecie stomatologicznym podczas jednej wizyty. Rekonstrukcji zęba dokonuje lekarz stomatolog bez udziału pracowni protetycznej. Jednak w ten sposób nie można dokonać rekonstrukcji całej korony zębowej jak i nie można odtworzyć całego brakującego zęba.
 • Rekonstrukcja zębów za pomocą licówek porcelanowych

  – ta metoda wymaga odbycia przynajmniej dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Licówki porcelanowe są to indywidualnie przygotowane wykonane z porcelany nakładki na zęby, które przykleja się od strony licowej, czyli widocznej, zębów. Można je przyrównać do tipsów na paznokcie, jednak licówki porcelanowe są zakładane na stałe. Za pomocą licówek można zrekonstruować częściowo zniszczonego zęba, jednak nie można w ten sposób dokonać rekonstrukcji całej korony zębowej. Na pierwszej wizycie rekonstruowanego zęba należy odpowiednio opracować, przygotowując go pod przyszłą licówkę i zdejmuje się miarę. Na drugiej wizycie licówkę wykonana przez protetyka przykleja się na odpowiedniego zęba.
 • Protetyczna rekonstrukcja zębów

  – Jest to najbardziej uniwersalna metoda rekonstrukcji zębów. Za jej pomocą można dokonać rekonstrukcji nawet najbardziej zniszczonych zębów, a nawet odtworzyć brakującego zęba. Do prawidłowej rekonstrukcji zęba wymagane są przynajmniej dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu. Na pierwszej zniszczony ząb odpowiednio się opracowuje pod przyszłą koronę, a na kolejnych wizytach wykonaną koronę dopasowuje się i mocuje na stałe w jamie ustnej. Za pomocą korony protetycznej można rekonstruować zęby zniszczone w znacznym stopniu. Natomiast rekonstrukcja zęba brakującego musi być wykonana przy zastosowaniu mostu protetycznego. Wykonuje się go w następujący sposób: na zęby sąsiadujące z luka zębową wykonuje się korony protetyczne, a miedzy nimi zawiesza się tak zwane przęsło mostu, czyli rekonstruowany ząb.

Sposób rekonstrukcji zęba jest dobierany po wnikliwej analizie indywidualnego przypadku i uwzględnieniu preferencji Pacjenta. Każdy z wymienionych sposobów będzie idealnie spełniał swoje zadanie w innych warunkach. W naszym gabinecie stomatologicznym stosujemy najlepsze technologie rekonstrukcji zębów, aby nasi Pacjenci cieszyli się jak najdłużej pięknym uśmiechem.

Musimy pamiętać, że zniszczone zęby są o wiele mniej trwałe. Rekonstrukcja zębów zabezpiecza je przed dalszym niszczeniem, a w konsekwencji ich utratą. Naszym nadrzędny celem jest zdrowie i piękny uśmiech naszych Pacjentów. Dlatego też jak staramy się rekonstruować Wasze zęby w taki sposób, aby pięknie wyglądały i odtwarzały funkcję żucia w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: rekonstrukcja zębów, odbudowanie zęba, rekonstruowanie zęba.