(71) 363-45-97   ::   Protezy dentystyczne Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Opis protezy szkieletowej. Charakterystyka protezy szklieletowej Wrocław. Zastosowanie protezy opartej na szkielecie.
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Protezy dentystyczne » Proteza szkieletowa.

Proteza szkieletowa

Czy pomocne?:
+54 | 13

Proteza szkieletowa jest uzupełnieniem protetycznym ruchomym, czyli ściąganym (wyjmowane/ściągane protezy dentystyczne). Może być stosowana przy częściowych brakach zębowych, jeśli braki są zbyt rozległe na założenie mostów protetycznych. Najważniejszą częścią protezy szkieletowej jest metalowy szkielet, który trzyma się w miejscu za pomocą klamer i specjalnych podparć, zwanych cierniami. Klamry i ciernie opierają się o zęby, dzięki temu większość sił przenoszonych jest na zęby, a za ich pośrednictwem na kości szczęk. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Kości wyrostka zębodołowego nie są pozbawione bodźców, więc nie zanikają. Szkielet protezy jest na tyle zredukowany, żeby jak najmniej przeszkadzać w wygodnym żuciu. W nowoczesnych metodach zamiast cierni i klamer stosuje się zasuwy i zatrzaski. Jest to znacznie wygodniejszy i pewniejszy sposób mocowania protezy dentystycznej w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT.

Proteza szkieletowa Wrocław

Zagadnienia: proteza szkieletowa Wrocław, protezyszkieletowe Wrocław

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.