(71) 363-45-97   ::   Protezy dentystyczne Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Wrocław Bezklamrowa Szkieletowa Proteza we Wrocławiu - dentystyczne protezy
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Protezy dentystyczne » Proteza Szkieletowa Bezklamrowa.

Proteza Szkieletowa Bezklamrowa

Czy pomocne?:
+50 | 9

Protezy szkieletowe wykonuje się gdy braki zębowe w uzębieniu uniemożliwiają wykonanie mostu protetycznego. Jest ona także alternatywą dla protez akrylowych – znacznie zredukowana płyta protezy sprawia, że proteza szkieletowa jest znacznie wygodniejsza. Klasyczna proteza szkieletowa posiada klamry i ciernie utrzymujące ja na właściwym miejscu. Mogą być one widoczne, co sprawia, że taka proteza staje się mało estetyczna. W protezach bezklamrowych zastąpiono widoczne metalowe klamry innymi elementami mocującymi. Mogą to być korony teleskopowe, zasuwy, zatrzaski. W przypadku zasuw i zatrzasków element utrzymujący musi być zamocowany do korony lub mostu protetycznego sąsiadującego z protezą. Na taki element zakłada się protezę szkieletową. Korona teleskopowa składa się z dwóch koron – wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzna jest założona na ząb własny, natomiast zewnętrzna jest nakładana na koronę wewnętrzną. Korona zewnętrzna jest przymocowana do protezy szkieletowej i ją utrzymuje. Dzięki zastosowaniu bezklamrowych sposobów utrzymania protezy staje się ona znacznie bardziej estetyczna i polecamy ten rodzaj w gabinecie dentystycznym Wrocław CLINIDENT. Jeśli braki zębowe są znaczne, uzupełnienia protetyczne można łączyć. Najczęściej wykonuje się most, lub korony protetyczne na zęby przednie i protezę szkieletową w odcinkach bocznych. Wykonywane uzupełnienia zalezą od istniejących warunków i preferencji Pacjenta.

Proteza szkieletowa Wrocław

Zagadnienia: Szkieletowa, Bezklamrowa, Proteza

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.