(71) 363-45-97   ::   Protezy dentystyczne Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Protezy ruchome na zatrzask - Wrocław. Protezy zębowe na zatrzaskach zdejmowane - protetyka we Wrocławiu
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Protezy dentystyczne » Protezy zatrzaskowe.

Protezy zatrzaskowe

Czy pomocne?:
+69 | 22

Protezy zębowe (potocznie protezy dentystyczne) utrzymywane na zatrzaskach są jednym z wygodniejszych rozwiązań w przypadku protez ruchomych. Są sztywno utrzymywane na miejscu, nie przemieszczają wie w żadną stronę. Są na tyle wygodne, że można o nich zapomnieć. Oprócz siły lepkości śliny i docisku protez o zęby przeciwstawne, protezy zatrzaskowe są mechanicznie utrzymywane na podłożu protetycznym.

Zatrzask składa się z matrycy umieszczonej w protezie dentystycznej i elementu utrzymującego (najczęściej kulki) umieszczonego na stałe w jamie ustnej. Proteza zatrzaskowa może być: protezą całkowitą i protezą częściową. W przypadku protezy częściowej element mocujący jest umieszczany na koronach zębowych sąsiadujących z luka zębową (zazwyczaj umieszcza się dwa zatrzaski). Wymaga to wykonania dodatkowych koron zębowych, które stają się integralną częścią protezy ruchomej – elementem utrzymującym. W przypadku protez całkowitych zatrzask mocuje się na implantach (najlepiej od 2 do 4) lub na wkładzie korzeniowym – jeśli Pacjent posiada zęby, których korzenie uda się uratować. W takim wypadku po zdjęciu protezy na podłożu protetycznym pozostaje metalowy pin lekko wystający nad dziąsło.

Proteza zatrzaskowa gwarantuje idealne utrzymanie i funkcjonalność dużo bardziej zbliżoną do zębów własnych niż klasyczna proteza osiadająca. Jedynym mankamentem jest konieczność wymiany matryc zatrzasków w protezie dentystycznej. Na skutek jej użytkowania plastikowe matryce ulegają wyrobieniu i staja się luźne. Jest to konieczne raz na rok – dwa, zależnie od indywidualnych okoliczności. Jest to znacznie wygodniejsze niż podścielanie protez osiadających na skutek zmieniającego się podłoża protetycznego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących protez dentystycznych i ich wykonania zapraszamy na konsultację stomatologiczną do CLINIDENT we Wrocławiu. Nasi lekarze stomatolodzy doradzą jaki rodzaj protezy dentystycznej będzie dla Państwa najbardziej odpowiedni i najwygodniejszy.

Zagadnienia: Protezy na zatrzaskach stomatologicznych

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.