• (71) 363-45-97
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
88% pozytywne
54 głosy

Czym zastąpić lukę po wyrwanych zębach, wybitym zębie

Lukę po usuniętych zębach należy zastąpić uzupełnieniem protetycznym. W zależności od możliwości finansowych i warunków protetycznych lekarz protetyk w gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINIDENT powinien doradzić najlepsze rozwiązanie.

Jest kilka możliwości:


proteza ruchoma

– wykonana najczęściej z akrylu, utrzymywana we właściwym miejscu za pomocą metalowych klamer. Jest to najbardziej popularne i najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie (najtańsze leczenie protetyczne), jednak ma swoje wady. Proteza akrylowa jest ruchoma, czyli ściągana, zdejmowana, jej używanie może się okazać niewygodne.


most protetyczny

– jest to uzupełnienie protetyczne stałe, czyli nieściągalne. Most jest mocowany na zębach sąsiadujących z luką, najczęściej na koronach protetycznych. Wymagają one odpowiedniego oszlifowania zębów. Jeśli brakuje ostatnich zębów w łuku – luka sąsiaduje tylko z jednym zębem własnym, wtedy zależy od rozległości luki, można wykonać most podparty z jednej strony. Jakoś i koszt mostu protetycznego jest uzależniony od użytych materiałów (licówki akrylowe, kompozytowe lub porcelanowe).


implanty

– sztuczny ząb wykonany z odpowiedniego metalu (np. tytanu) wszczepiany w kość szczęki. Jest to najczęściej podbudowa pod dalsze uzupełnienie protetyczne, jak korona lub most. Można odbudować każdy ząb z osobna, jednak takie rozwiązanie zazwyczaj jest odradzane. W zależności o wielkości luki wszczepia się jeden lub dwa implanty, na które zakłada się most protetyczny.


Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Najlepiej jest się skonsultować z lekarzem protetykiem w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu i wybrać najlepszy sposób zastąpienia luki po wyrwanych zębach.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: biłem się i straciłem zęba.