• (71) 363-45-97
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
72 głosy

Jak zredukować szparę między zębami

Jest kilka sposobów na zredukowanie szpary między zębami. Pierwszym przychodzącym do głowy jest leczenie ortodontyczne Wrocław. Jednak wiąże się to z długotrwałym czasem noszenia stałego aparatu na zęby. W ten sposób przebudowie ulega cały łuk zębowy. Mamy jednak pewność, że są to w całości nasze zęby bez sztucznych elementów, a efekt jest trwały. Prawidłowo przeprowadzone leczenie ortodontyczne zmienia układ zębów na stałe.

Kolejna metodą jest zabudowa szpary między zębami materiałem kompozytowym. Polega na doklejeniu do zębów odpowiedniego materiału protetycznego i wymodelowaniu go w kształt odpowiedniego zęba. W ten sposób sąsiednie zęby, które są przedzielone szparą zostają poszerzone. Jest to sztuczne poszerzenie zębów. Efekt jest natychmiastowy. Jednak należy pamiętać, że jest to uzupełnienie protetyczne, przez co może ulec uszkodzeniu, a w takim wypadku cały zabieg należy powtórzyć.

Zredukować szparę między zębami, a nawet całkiem ją zlikwidować można innym uzupełnieniem protetycznym: koroną lub koronami porcelanowymi. Wykonanie takich koron wymaga co najmniej dwóch wizyt w gabinecie. Efekt jest natychmiastowy po założeniu koron. Korony porcelanowe Wrocław są także uzupełnieniem protetycznym, czyli zazwyczaj nie pozostają ‘na zawsze’. Dodatkowo ząb na który będzie wykonana korona porcelanowa musi być odpowiednio doszlifowany. Będzie to ingerencja w jego kształt i strukturę. Nie jest to metoda polecana na zdrowe zęby.

Podobne do koron, jednak mniej inwazyjne (nie niszczące w takim stopniu zęba) są licówki porcelanowe Wrocław. Wykonuje się je tylko na stronę licową zęba (tą widoczną; przednią). Jednak za ich pomocą można zredukować tylko niewielkie szpary między zębami. Zęba pod licówki także należy odpowiednio doszlifować.

Każda z tych metod różni się cenowo. Najdroższe jest leczenie ortodontyczne, następnie plasują się korony i licówki porcelanowe, najtańsze jest uzupełnienie kompozytowe. Dla każdego Pacjenta można polecić inną metodę redukowania szpar między zębami. Uzależnione jest to od wielkości szpary, stanu zębów i miejsca, czyli między jakimi zębami i w jakich ilościach występują szpary. Jeśli przerw między zębami jest więcej leczenie ortodontyczne może okazać się niezbędne.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Szpara między dolnymi zębami, szpary między górnymi zębami, leczenie szpary między dolnymi jedynkami, zmniejszenie szpary między dolnymi jedynkami u ortodonty.