(71) 363-45-97   ::   Ostry dyżur Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Leczenie zgorzeli kanałowo, wyleczenie zakażonego zęba kanałowo Wrocław. Zgożel zęba - objawy
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Pogotowie stomatologiczne » Jak leczy się zgorzel.

Jak leczy się zgorzel?

Czy pomocne?:
+62 | 3

Leczenie zgorzeli najczęściej przebiega kanałowo (leczenie endodontyczne), tzn. zostaje opracowana ozębna, zdezynfekowane zostają wszystkie kanały korzeniowe zęba, po czym następuje ich wypełnienie. Leczenie to różni się od tradycyjnego leczenia kanałowego zapaleń miazgi nieodwracalnych koniecznością większego poszerzenia kanałów zęba oraz stosowaniem silnych środków odkażających, w celu pozbycia się bakterii mogących stanowić zagrożenie dla całego organizmu.

W stanach krytycznych, kiedy nie jest już możliwe wyleczenie zakażonego zęba najczęściej dochodzi do jego ekstrakcji (usunięcia zęba), która zwykle jest poprzedzona antybiotykoterapią.

Rozwijający się stan zapalny prowadzi również w wielu przypadkach do niszczenia kości i powstawania torbieli, które nieleczone osiągają znaczne rozmiary, co praktycznie zawsze kończy się zabiegiem operacyjnym (chirurgia szczękowa Wrocław).

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.