(71) 363-45-97   ::   Ostry dyżur Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Spuchnięta szyja i ropa z dziąsła. Leci mi ropa z zęba, spuchnięty ząb, spuchnięta okolica wokół zęba
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Pogotowie dentystyczne » Ropa pod zębem i opuchlizna szyi.

Ropa pod zębem i opuchlizna szyi

Czy pomocne?:
+92 | 9

Ropa pod zębem i opuchlizna szyi są oznakami ostrego stanu zapalnego. Pojawienie się ropy, ból i opuchlizna wskazywać mogą na zakażenie bakteryjne przyzębia. Może być ono spowodowane powtórnym zakażeniem torbieli, czy ziarniaka. Przez zakażoną miazgę zęba, lub w wyniku powikłań po leczeniu kanałowym do tkanek przy wierzchołku korzenia zęba dostają się bakterie. W ten sposób może powstać ropne zapalenie przywierzchołkowe powodujące ból i opuchliznę. Ropa lecąca z tego miejsca może przesączać się szukając ujścia przy zębie lub przez błonę śluzowa. W taki wypadku należy jak najszybciej udać się do lekarza stomatologa w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT, który rozpocznie odpowiednie leczenie stomatologiczne. Najczęstszymi metodami jest podanie antybiotyków (doustnie, lub w przypadku ich nieskuteczności w postaci zastrzyku), założenie sączka, w calu pozbycia się ropy z rany, następnie rozpoczęcie ponownego leczenia kanałowego, lub resekcji wierzchołka korzenia. Czasem taki stan zapalny może prowadzić do utraty zęba.

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.