Promocja wiosna 2016! - bezpłatne konsultacje u Ortodonty! *

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363-45-97 i zapisz się
na darmową konsultację w celu zbadania Twojej wady zgryzu i ustawienia zębów.
Lekarz Ortodonta przedstawi Ci bezpłatną diagnozę Twojego zgryzu.

* - promocja nie dotyczy osób z rozpoczętym leczeniem ortodontycznym (założony aparat), a także dzieci do lat 12, które mogą skorzystać z leczenia na NFZ.
  • (71) 363-45-97
Czy przydatne?

Wyciorki do czyszczenia zębów


Do czyszczenia zębów „uzbrojonych” w stały aparat ortodontyczny stworzono wiele rodzajów szczoteczek. Jednym z nich są właśnie wyciorki ortodontyczne. Przypominają one okrągłe szczotki służące do czyszczenia butelek, jednak są zdecydowanie mniejsze. Za pomocą wyciorków oczyszczamy przestrzenie między łukiem aparatu, a zębami i okolice zamków aparatu ortodontycznego estetycznego. Używanie wyciorków może być długotrwałe i nużące, jednak jest konieczne, ponieważ jedynie za ich pomocą możemy oczyścić trudno dostępne miejsca w aparacie ortodontycznym stałym. Dużą zaletą wyciorków do czyszczenia zębów jest ich niewielki rozmiar – zawsze możemy je mieć przy sobie, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, a dokładne czyszczenie zębów po każdym posiłku jest niezwykle istotne podczas leczenia ortodontycznego.


W tym dziale: Wyciorki do mycia aparatu stałego, wyciorki do zębów, czyszczenie aparatu i zębów wyciorkami ortodontycznymi