Zamknij
Promocja wiosna 2015! - bezpłatne konsultacje u Ortodonty! *

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363-45-97 i zapisz się
na darmową konsultację w celu zbadania Twojej wady zgryzu i ustawienia zębów.
Lekarz Ortodonta przedstawi Ci bezpłatną diagnozę Twojego zgryzu.

* - promocja nie dotyczy osób z już rozpoczętym leczeniem ortodontycznym (założony aparat ortodontyczny).

(71) 363-45-97   ::   Aparat estetyczny Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Estetyczny aparat na zęby - ortodoncja Wrocław. Przezroczyste aparaty na zębach - niewidoczny aparat ortodontyczny na zembach
Język EN Język DE Język IT
Zdjęcia gabinetu:
Nowe wyposażenie dentysty, dobry sprzęt gabinetu stomatologicznego
Strona główna » Aparaty niewidoczne, Aparaty estetyczne.

Aparaty ortodontyczne - dobry Ortodonta Wrocław

Stałe aparaty ortodontyczne są coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na skorygowanie nieprawidłowego zgryzu niezależnie od wieku. Jednak „metalowy” uśmiech, czy zęby „za kratami” nie każdemu odpowiadają. Dlatego właśnie stworzono ortodontyczne aparaty estetyczne. Działają one dokładnie tak jak klasyczne aparaty stałe, jednak są wykonane z materiałów, które zapewniają znacznie lepszy efekt estetyczny – aparaty estetyczne są prawie niewidoczn z większej odległości, a nawet przy bliskim kontakcie nie zwracają większej uwagi. Aparat estetyczny znacznie poprawia komfort psychiczny przy ich stosowaniu – nie musimy się martwić, że nasz metaliczny uśmiech będzie całkowicie pochłaniał uwagę naszych rozmówców.

Rodzaje aparatów estetycznych:

 • Aparaty ceramiczne

  – zamki tych aparatów są wykonane z porcelany w kolorze zębów Pacjenta. Zapewnia to dobrą estetykę – zamki są prawie niewidoczne, wytrzymałość i przenoszone siły są praktycznie identyczne z zamkami metalowymi. Aparaty z zamkami ceramicznymi mają jednak element metalowy – jest nim łuk aparatu, oraz elastyczne ligatury, które mogą ulegać szybkiemu przebarwieniu. W celu zwiększenia estetyki można zastosować łuk kompozytowy (biały). Jednak można go stosować tylko przy niewielkich wadach zgryzu.
 • Aparaty kryształowe (szafirowe)

  – są wyposażone w zamki z bezbarwnego kryształu. Zapewnie to bardzo dobrą estetykę. Jednak tak jak w przypadku aparatów ceramicznych łuk musi pozostać metalowy, a ligatury w kolorze zbliżonym do koloru zębów. W takim aparacie także można zastosować łuk kompozytowy, jednak także dotyczy to tylko niewielkich korekt zgryzu.
 • Aparaty lingualne (językowe)
  – są to aparaty ortodontyczne całkowicie niewidoczne, więc idealnie estetyczne. Doskonały efekt estetyczny w takich aparatach uzyskuje się dzięki umieszczeniu ich po stronie językowej zębów – zamki są przyklejane od wewnątrz, dzięki temu aparat jest całkowicie zasłonięty przez zęby. Jednak i taki aparat ortodontyczny nie jest pozbawiony wad. Największa jest to, że nie każdy może sobie na niego pozwolić – umieszczenie aparatu po stronie językowej może w znacznym stopniu utrudniać prawidłową wymowę, z powodu niewielkiej ilości miejsca między językiem, a zębami.
 • Aparaty Invisalign

  – są to aparaty ruchome, czyli zdejmowane na dzień. Jest to bezbarwna płytka nakładana na zęby, która ściśle je obejmuje. Taki aparat ortodontyczny ściąga się podczas jedzenia i czyszczenia zębów. Zapewnia to znacznie lepszą higienę jamy ustnej niż podczas leczenia aparatem stałym. Taka płytkę należy wymieniać co dwa tygodnie. Aparat invisalign zapewnia idealną estetykę – jest całkowicie niewidoczny. Jednak największą jego wadą jest koszt całego leczenia. Wysoka cena jest spowodowana regularnym i częstym wymienianiem aparatu invisalign – bez tego leczenie nie przyniesie żadnych skutków.

Wybór konkretnego aparatu estetycznego musi być skonsultowany z lekarzem ortodontą. Doradzi on jaki estetyczny aparat ortodontyczny będzie najlepszy przy konkretnych warunkach ortodontycznych i doradzi najlepsze rozwiązanie cenowe. Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne do naszego gabinetu ortodoncji CLINIDENT we Wrocławiu.


Często zadawanie pytania odnośnie ortodontycznych aparatów estetycznych:
Autor tekstu: Google+

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.