Promocja wiosna 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
7 głosów

Mikroimplanty w Ortodoncji


Mikroimplanty stosowane są przez Ortodontę, aby zwiększyć i przyśpieszyć leczenie ortodontyczne. Skracają nie tylko czas leczenia, a przy tym umożliwiają wykonanie drobnych korekt zgryzu bez konieczności noszenia aparatu stałego na wszystkich zębach.

Mikroimplanty to mini śrubki, mające zaledwie 6–12 milimetrów długości i średnicę wynoszącą od 1,2 – 1,6 milimetrów. Charakterystyczną cechą mikroimplantu jest specjalna "główka" umożliwiająca mocowanie ortodontycznych systemów przenoszących siły. Mikroimplant wszczepia się w kość żuchwy lub szczęki. Mikroimplanty pozwalają uzyskać silny, stabilny punkt zaczepu dla oparcia sił niezbędnych dla skutecznego leczenia ortodontycznego. Zabieg mikroimplantacji (czyli wszczepienia mikroimplantów) jest przeprowadzany w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu w znieczuleniu miejscowym dla komfortu Pacjenta. Zabieg trwa krótko i jest więc bezbolesny.

Po zakończeniu leczenia ortodontycznego Ortodonta usuwa osadzone mikroimplanty: kość z dziurką ulega szybkiemu zapełnieniu, a rana się goi.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: mikro-implanty, leczenie mikroimplanty u ortodonty, co to jest mikroimplant, mikroimplantacja, mikroimplant wrocław.