Promocja zima 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

 • (71) 363-45-97
 • Ortodonta
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
7 głosów

Komputerowe badanie zgryzu


Jeśli myślisz nad wizytą u Ortodonty, ale przeraża cię kwestia gipsowych wycisków to zapraszamy do CLINIDENT we Wrocławiu, gdzie badanie zgryzu wykonujemy komputerowo. Koniec z nieprzyjemnym uczuciem w jamie ustnej, z wkładaniem gipsowego odlewu i nieprzyjemnego zapachu związanego z tym zabiegiem. Nasz Ortodonta posiada komputerowy skaner wewnątrzustny 3D, który precyzyjnie odczytuje warunki jamy ustnej Pacjenta tworząc trójwymiarowy obraz uzębienia na monitorze komputera. Wtedy na komputerze Ortodonta widzi skan jamy ustnej i podpowiada w jakich miejscach jest potencjalna wada zgryzu do korekty ortodontycznej. Wykorzystanie wycisku komputerowego przyspiesza proces leczenia u ortodonty. Laboratorium otrzymuje wycisk przez internet, w kilka minut od jego wykonania.

Kolejną zaletą wycisków komputerowych u Ortodonty jest zmniejszenie błędu pomiarowego spowodowanego ludzkim czynnikiem. Skaner wewnątrzustny pozwala zdiagnozować wady zgryzu w minimalnym stopniu ryzyka błędu, chroniąc tym samym tkanki zębowe oklejane masą wyciskową.

Leczenie u Ortodonty bez wycisków

Dla sporej liczby Pacjentów CLINIDENT stosowanie masy wyciskowej i wkładanych do ust dużych łyżek wyciskowych jest nieprzyjemnym badaniem. U niektórych nawet powodowało odruch wymiotny. Po zrobieniu wycisku Pacjent musi płukać kilkukrotnie jamę ustną z resztek masy wyciskowej. Dzięki zastosowaniu skanera wewnątrzustnego 3D w CLINIDENT unikamy badaniu z użyciem masy wyciskowej. Wycisk tworzony jest na podstawie komputerowego badania jamy ustnej i przez to trwa znacznie krócej.

Symulacja wyników badania aparatem Wrocław
Symulacja wyników badania aparatem

Komputerowy plan leczenia ortodontycznego

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego w CLINIDENT skanujemy układ szczęk skanerem wewnątrzustnym 3D. Elektroniczne wyciski to narzędzie do diagnostyki i planowania leczenia ortodontycznego. Takie wirtualne wyciski pozwalają na:

 • Weryfikację kształtu łuku zębowego, badanie nagryzu poziomego/pionowego, analizę przeciążeń okluzyjnych zębów.
 • Symulację przebiegu leczenia u Ortodonty: od ekstrakcji zębów, przez postępy w leczeniu, aż do finalnego rezultatu leczenia.
 • Pacjent widzi na komputerze postępy i rezultaty, co usprawnia wizualną komunikację na linii Pacjent – Ortodonta.
 • Ustalenie planu leczenia u Ortodonty z komputerowym zapisem postępów/zmian ułożenia zębów wliczając w to porównanie pierwszego modelu sprzed startu leczenia ortodontycznego.
Zastosowanie skanera wewnątrzustnego 3D umożliwia wykonanie precyzyjnych, cyfrowych modeli uzębienia. Na podstawie takiego komputerowego modelu jamy ustnej można ustalić plan leczenie u ortodonty i wizualizować postępy zmian ortodontycznych.
komputerowy plan leczenia u
Komputerowe badanie zgryzu
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
  • 4 stycznia 2019

  Polecam komputerowe badanie wad zgryzu. Jak robiłem za pierwszym razem wyciski gipsowe to zbierało mnie na rzyganie. U drugiego ortodonty, czyli w CLINIDENT robiłem komputerowe wyciski i miałem wirtualny projekt jamy ustnej w cenie badania. POLECAM!

W tym dziale: komputerowy plan leczenia u ortodonty, komputerowe badanie zgryzu, rekonstrukcja zwarcia zębów, komputerowa rekonstrukcja zgryzu, leczenie ortodotnyczne bez wycisków, komputerowe odtwarzanie zębów, skaner wewnątrzustny 3D.