Zamknij
Promocja wiosna 2015! - bezpłatne konsultacje u Ortodonty! *

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363-45-97 i zapisz się
na darmową konsultację w celu zbadania Twojej wady zgryzu i ustawienia zębów.
Lekarz Ortodonta przedstawi Ci bezpłatną diagnozę Twojego zgryzu.

* - promocja nie dotyczy osób z już rozpoczętym leczeniem ortodontycznym (założony aparat ortodontyczny).

(71) 363-45-97   ::   Ortodonta Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Jaką szczoteczkę do zębów wybrać z założonym aparatem stałym, metalowym ortodontycznym od Ortodonty? Higiena zębów z zamontowanym aparatem stałym na zęby
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Ortodonta » Jaka wybrać szczoteczkę do zębów do aparatu stałego.

Jaka wybrać szczoteczkę do zębów do aparatu stałego?

Czy pomocne?:
+20 | 2

Podczas leczenia ortodontycznego aparatem stałym bardzo ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej. Na rynku jest dostępnych wiele szczoteczek i preparatów służących do czyszczenia aparatów stałych. Wybierając odpowiednią szczoteczkę musimy się kierować jakością czyszczenia jak i wygodą. Szczoteczka do zębów musi dokładnie czyścić nawet najbardziej niedostępne miejsca. Nie osiągniemy tego tylko jednym rodzajem szczoteczki. Musimy używać regularnie nici dentystycznych i płynów do płukania ust. Szczoteczkę do zębów musimy mieć zawsze przy sobie gotową do użycia po każdym, nawet najmniejszym posiłku. Odpowiednia szczoteczka powinna mieć jak najprostszy kształt i mieć miękkie włosie (bez gumowych wypustek itp.). Należy ją także często zmieniać (co 4 do 6 tygodni). Istnieją także specjalne szczoteczki do aparatów ortodontycznych. Maja one kształt pędzelków (szczoteczka pęczkowa), czy miniaturowej szczoteczki do czyszczenia butelek (szczoteczka interdentalna). Doskonale nadają się do czyszczenia przestrzeni między zębowych, okolic zamków i przestrzeni między łukiem aparatu a zębami. Niektóre ich rodzaje są na tyle małe, że stałe noszenie ich przy sobie nie sprawia żadnego problemu.

Nawet najdroższa szczoteczka sama nie zadba o odpowiednią higienę. Musimy zadbać o nią sami przez dokładność, regularność i konsekwencję. Warto jest wybierać produkty w umiarkowanej cenie, ale odpowiadające naszym potrzebom.

Zagadnienia: Higiena aparatu stałego, higiena aparatu ortodontycznego, zasady dbania i higieny o aparat metalowy od ortodonty

Autor tekstu: Google+

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.