Promocja zima 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
76% pozytywne
147 głosów

Czy leczenie ortodontyczne jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia


Wady zgryzu, występujące dosyć często w wieku rozwojowym u dzieci i młodzieży, są leczone w ramach gwarantowanych świadczeń stomatologicznych do 13-go roku życia łącznie z zastosowaniem aparatu ruchomego. Do 12-go roku życia aparaty ruchome są całkowicie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Raz w roku zapewniona jest także bezpłatna naprawa aparatu. Aparaty stałe nie są refundowane, muszą być już całkowicie finansowane przez rodzica lub opiekuna. Nie podlegają także darmowej wyminie i naprawie.

Wrocławski gabinet dentystyczny CLINIDENT na Oporowie nie ma podpisanej umowy z NFZ i usługi ortodontyczne świadczymy wyłącznie odpłatnie. Czas oczekiwania na bezpłatną wizytę u ortodonty w placówce państwowej wynosić może niestety nawet 1 rok, dlatego zachęcamy do profesjonalnej opieki ortodontycznej jaką świadczy odpłatnie gabinet stomatologiczny CLINIDENT we Wrocławiu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 16 grudnia 2018

    Nigdy bym nie poszedł do NFZ do ortodonty. Raz, że tam są najgorsi specjaliści, a dwa że czeka się w kolejkach ok. 2-3 lata, żeby założyć aparat ortodontyczny. To już wolę zapłacić i iść do sprawdzonego ortodonty we Wrocławiu, gdzie brak kolejek i umówię się z bieżąco. NFZ ortodoncja to zło.

W tym dziale: ortodoncja w NFZ, leczenie u ortodonty na NFZ, leczenie ortodontyczne NFZ Wrocław.