Promocja wiosna 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
82% pozytywne
28 głosów

Czy możliwe jest założenie stałego aparatu ortodontycznego na zęby pokryte licówkami z kompozytu


Stosowanie licówek Wrocław – porcelanowych czy kompozytowych, jest metodą uzupełniania odbarwionych, pękniętych lub ułamanych zębów przednich, pozwalającą na zachowanie ich pierwotnej struktury. Technika licówek polega na cementowaniu cienkich warstw ceramiki bądź kompozytu na powierzchni wargowej uszkodzonych zębów.

Główną zaletą licówek Wrocław jest to, że pozwalają one na zachowanie pierwotnej struktury zęba, gdyż zwykle potrzeba tylko 0,5 mm redukcji tkanek na powierzchni wargowej. Ponieważ redukcja zasadniczo ogranicza się do warstwy szkliwa, w większości przypadków nie ma potrzeby stosowania nawet znieczulenia miejscowego (bezboleśnie).

Estetyczne licówki ceramiczne i kompozytowe powinno się zawsze rozważać jako alternatywę dla koron całkowitych, pozwalającą na zachowanie pierwotnej struktury zęba. Co więcej, w przypadku leczenia stomatologicznego znacznie odbarwionych, ale poza tym zdrowych zębów, w wielu technikach licówki praktycznie wyparły korony metalowo-ceramiczne.

Licówki możemy zastosować u Pacjenta, dopiero po przeprowadzeniu leczenia ortodontycznego, gdy nadal będą wskazania. Często szpary międzyzębowe możemy zniwelować samym aparatem ortodontycznym i w tym przypadku nie będzie potrzeby nakładania na zęby licówek.

W przypadku zakładania aparatu ortodontycznego stałego czasem wskazane jest zdjęcie licówek, o czym decyduje Ortodonta prowadzący.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Licówki porcelanowe, kompozyt. licówki kompozytowe na zęby. Uzupełnienia kompozytowe.