Zamknij
Promocja wiosna 2015! - bezpłatne konsultacje u Ortodonty! *

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363-45-97 i zapisz się
na darmową konsultację w celu zbadania Twojej wady zgryzu i ustawienia zębów.
Lekarz Ortodonta przedstawi Ci bezpłatną diagnozę Twojego zgryzu.

* - promocja nie dotyczy osób z już rozpoczętym leczeniem ortodontycznym (założony aparat ortodontyczny).

(71) 363-45-97   ::   Ortodonta Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Ortodoncja Wrocław. Aparaty na zęby - dobry ortodonta dla osoby dorosłej Wrocław. Aparaty stałe na zęby ortodontyczne
Język DE Język EN Język IT
Nasze certyfikaty:
Wygłoszenie pracy naukowej na Międzynarodowej Konferencji im. Michała Kłopotowskiego pt.: „ Interest In implants among prosthetic patients (based on survey conducted In slected dentist’s surgeries In Wroclaw)”, która cieszyła się dużym uznaniem wśród komisji
Zdjęcia gabinetu:
Nowe wyposażenie dentysty, dobry sprzęt gabinetu stomatologicznego
Strona główna » Aparaty ortodontyczne.

Dobry ortodonta Wrocław

Najważniejszym elementem wizerunku twarzy jest piękny, biały, zdrowy uśmiech. Niestety natura rzadko daje nam równe i białe zęby. Aby taki efekt osiągnąć, wielu z nas musi wybrać się do ortodonty w celu leczenia ortodontycznego. Decydując się na leczenie ortodontyczne przyczyniamy się nie tylko do poprawy estetyki zębów. Mając proste zęby, dużo łatwiej jest utrzymać je w czystości, a świadomość ładnego uśmiechu i to, że wyglądamy atrakcyjnie – znacznie poprawia samopoczucie. Poprawiając uśmiech, zyskasz pewność siebie i zwiększysz szansę na zrobienie korzystnego wrażenia.

Większość wad zgryzu można dziś skutecznie skorygować!

Leczenie ortodontyczne może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla leczenia ortodontycznego. Jedynym warunkiem rozpoczęcia leczenia jest zdrowie jamy ustnej - zębów i dziąseł.

językowy, lingwalny, aparaty estetyczne, niewidoczny, za język, lingwalny, ortodoncja, linwalny, aparaty wewnętrzne

INFORMACJE DLA PACJENTÓW Z ZAKRESU ORTODONCJI:

Przed rozpoczęciem leczenia u Ortodonty:

Na wizycie konsultacyjnej Ortodonta zbiera informacje na temat zgryzu pacjenta. Poznaje oczekiwania Pacjenta co do wyników leczenia u Ortodonty. Najczęściej wykonywane są wyciski i kompletowana dokumentacja ortodontyczna. Pacjent dostaje skierowanie na wykonanie niezbędnych zdjęć radiologicznych. Jeżeli Pacjent był leczony ortodontycznie w przeszłości, powinien w miarę możliwości dostarczyć swoją dokumentację leczenia ortodontycznego od poprzedniego Ortodonty. Ułatwia to nowemu Ortodoncie planowanie leczenia.

Po zebraniu wszystkich informacji i skompletowaniu dokumentacji medycznej Ortodonta opracowuje indywidualny plan leczenia ortodontycznego Pacjenta. Informuje Pacjenta o aparatach, kosztach leczenia ortodontycznego, przebiegu leczenia u Ortodonty i jego przewidywalnej długości. Następnie Pacjent umawiany jest na założenie aparatu ortodontycznego (montaż aparatu ortodontycznego).

Przed założeniem aparatu ortodontycznego wszystkie zęby powinny być wyleczone stomatologicznie. W razie potrzeby Pacjent kierowany jest na usunięcie kamienia i ewentualne piaskowanie. Nie poleca się lakierowania zębów w krótkim okresie przed założeniem aparatu ortodontycznego, ponieważ fluor utrudnia wytrawianie zęba i niekorzystnie to wpływa na utrzymanie zamków ortodontycznych.

W trakcie leczenia u Ortodonty:

W początkowym okresie po założeniu aparatu stałego możliwe jest odczuwanie przez Pacjenta bólu zębów. Należy wówczas unikać gryzienia twardych pokarmów, stosować miękką dietę a także unikać gorących pokarmów i napoi. Przy szczególnej wrażliwości na ból można przyjąć środki przeciwbólowe. Niewielki ból po założeni aparatu stałego jest normalna reakcją zębów na działające siły i najczęściej zmniejsza się i całkowicie zanika po kilku dniach.

Kilka dni po założeniu aparatu stałego dochodzi najczęściej do otarć na śluzówce w wyniku kontaktu zamków ortodontycznych z błoną śluzową warg i policzków. W celu zapewnienia pacjentom komfortu w tym trudnym okresie dajemy pacjentowi specjalny wosk, którym może zaklejać raniące elementy. Podrażnianie śluzówki jest stanem przejściowym – błona śluzowa szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji i po kilku dniach uszkodzenia same znikają.

W trakcie leczenia u Ortodonty najważniejsze jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Aparat ortodontyczny stanowi dodatkowe miejsce retencyjne do zalegania resztek pokarmowych. Stąd ważne jest aby dokładnie czyścić zęby w okolicy zamków i drutów, ale zwłaszcza w okolicy przy dziąsłach, która po założeniu aparatu stałego staje się najczęściej trudno dostępna dla zabiegów higienicznych i wymaga najwięcej uwagi. Często koniecznie jest stosowanie dodatkowych szczoteczek do higieny. Płyny do płukania bardzo wspomagają i ułatwiają higienę i powinny być stosowane przynajmniej raz na dobę.

Fluoryzacja w trakcie leczenia ortodontycznego jest możliwa, a w wielu przypadkach nawet wskazana, zwłaszcza w Pacjentów, którzy maja trudności z utrzymaniem prawidłowej higieny. Obecność aparatu często uniemożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich miejsc łuku zębowego, zwłaszcza w przestrzeniach międzyzębowych. Możliwa jest aplikacja fluoru w każdej postaci (lakiery, pianki, płukanki).

Leczenie zęba w trakcie leczenia u Ortodonty aparatem stałym:

Może się tak zdarzyć, że w trakcie leczenia ortodontycznego aparatem stałym okaże się koniecznie leczenie stomatologiczne któregoś z zębów. Nie należy z tym czekać do momenty zdjęcia aparatu stałego. Leczenie stomatologiczne jest możliwe także z aparatem na zębach. Często obecność zamka nie przeszkadza w prawidłowym wyleczeniu zęba, jeżeli jednak próchnica jest zlokalizowana na powierzchni stycznej zęba, zamek ortodontyczny należy zdjąć, ponieważ uniemożliwia on prawidłowe założenie formówki odtwarzającej kształt zęba. Wówczas konieczna jest wizyta u Ortodonty – lekarz zdejmuje zamek i zabezpiecza końce drutu. Po wyleczeniu zęba przez stomatologa należy jak najszybciej zgłosić się do Ortodonty, aby mógł on możliwie szybko dokleić brakujący zamek.

Po leczeniu u Ortodonty:

Po zdjęciu aparatu stałego zęby wykazują niewielką tendencję do przesuwania się. Pacjent dostaje zdejmowane aparaty retencyjne, które powinny być noszone wg wskazań Ortodonty – mają one na celu utrzymywanie zębów w nowym położeniu do momenty całkowitej stabilizacji.

Ortodonta Wrocław opinie, ortodoncja dla dorosłych we Wrocławiu, ortodontyczny aparat na zęby dla dziecka
Aparat stały metalowy z przodu
Ortodonta Wrocław opinie, ortodoncja dla dorosłych we Wrocławiu, ortodontyczny aparat na zęby dla dziecka
Aparat stały metalowy z boku

Ortodonta dla dziecka:

 • Dzieci z uzębieniem mlecznym zazwyczaj nie wymagają leczenia ortodontycznego, choć istnieją pewne wady zgryzu wymagające interwencji już w tym okresie. Na konsultację warto się wybrać, jeśli rodzice są zaniepokojeni ustawieniem zębów dziecka lub zasugeruje im to doświadczony lekarz dentysta. Kiedy wszystko wydaje się być w porządku, a rodzice chcieliby odbyć konsultację z własnej ciekawości, najlepiej zgłosić się z Pociechą nie wcześniej niż w 4-5 roku życia.
 • Okres burzliwych zmian w uzębieniu rozpoczyna się w 6-7 roku życia. W tym czasie ortodonta stosuje się najczęściej różnego rodzaju aparaty - w większości zdejmowane, ale niekiedy różne odmiany aparatów stałych.

Niekiedy jednak Pacjenci, mimo leczenia prostym aparatem ortodontycznym w okresie uzębienia mieszanego, potrzebują dodatkowej terapii stałym aparatem ortodontycznym w okresie uzębienia stałego. Wypadanie mlecznych ząbków i wyrastanie ich stałych następców, to bardzo dobry moment na odbycie konsultacji, jeśli dziecko wcześniej nie było leczone u ortodonty.

Jakie objawy u dziecka wskazują na potrzebę konsultacji ortodontycznej:

 • asymetria w rysach twarzy
 • szkodliwe nawyki (np. ogryzanie paznokci, ołówków, długopisów, ssanie palca, smoczka)
 • wada wymowy
 • oddychanie ustami
 • stałe otwarta buzia
 • przedwczesna utrata zębów mlecznych (najczęściej na skutek powikłań próchnicy)
 • nadmiernie wysunięta lub cofnięta bródka
 • nieprawidłowe ustawienie zębów: nadmierne stłoczenia lub szpary między zębami
Stłoczenia zębów Stłoczenia zębów

Młodzież i dorośli mogą być leczeni tylko za pomocą aparatów stałych.

Jakie objawy u osoby dorosłej wskazują na potrzebę konsultacji ortodontycznej:

 • stłoczenia zębów
 • niezadowalająca kosmetyka w postaci obrotów zębów, szpar
 • zgrzytanie zębami
 • ścieranie się zębów
 • odsłanianie się szyjek zębów
 • nadmierne odkładanie się kamienia

Często odwiedzane strony:
Dobry ortodonta Wrocław

Co powinniśmy wiedzieć przed przystapieniem do ortodontycznego leczenia zębów aparatem stałym, bądź ruchomym we wrocławskim gabinecie stomatologicznym CLINIDENT:
Dobry ortodonta Wrocław
Autor tekstu: Google+

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.