(71) 363-45-97   ::   Leczenie kanałowe Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Co to jest Fleczer? Opatrunek tymczasowy (fleczer) Wrocław. Co to znaczy fleczer? Felczer jako opatrunek na zęba
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Leczenie kanałowe » Opatrunek tymczasowy (fleczer).

Opatrunek tymczasowy (fleczer)

Czy pomocne?:
+78 | 10

Wypełnienie tymczasowe (fleczer) jest często stosowane przez stomatologa Wrocław na koniec wizyty stomatologicznej, tak by ząb ochronić do czasu kolejnego spotkania z Pacjentem w gabinecie stomatologicznym Wrocław CLINIDENT.

Podczas leczenia kanałowego spotykamy się z naszym Pacjentem nawet kilkukrotnie i łatwo ściągalny opatrunek tymczasowy, jest najlepszym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji. Każdorazowe wypełnianie ostateczne zęba np. materiałem kompozytowym, wydaje się być bezcelowe. Fleczer (materiał do wypełnień tymczasowych) szczelnie zamyka ubytek próchnicowy nawet na kilkanaście dni.

Fleczer to inaczej cement cynkowo-siarczany, który przygotowywany jest przez asystę stomatologiczną w postaci gęstej pasty lub w konsystencji gęstej śmietany, w zależności od zastosowania. Zaletą fleczera jest jego twardnienie przy dostępie śliny.

Do zalet opatrunku tymczasowego należy zaliczyć szczelność, nie przepuszcza bowiem śliny do ubytku ani leków z ubytku do śliny.

Po założeniu przez dentystę Wrocław fleczera, zaleca się Pacjentowi gabinetu stomatologicznego nie pić i nie jeść przez około pół godziny. Po tym czasie materiał tymczasowy twardnieje i pozwala to normalne funkcjonowanie w zgryzie.

Zagadnienia: Felczer, opatrunkowy materiał, definicja fleczer

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.