• (71) 363-45-97
  • Leczenie kanałowe
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Opatrunek tymczasowy (fleczer)


Czy przydatne?

Wypełnienie tymczasowe (fleczer) jest często stosowane przez stomatologa Wrocław na koniec wizyty stomatologicznej, tak by ząb ochronić do czasu kolejnego spotkania z Pacjentem w gabinecie stomatologicznym Wrocław CLINIDENT.

Podczas leczenia kanałowego spotykamy się z naszym Pacjentem nawet kilkukrotnie i łatwo ściągalny opatrunek tymczasowy, jest najlepszym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji. Każdorazowe wypełnianie ostateczne zęba np. materiałem kompozytowym, wydaje się być bezcelowe. Fleczer (materiał do wypełnień tymczasowych) szczelnie zamyka ubytek próchnicowy nawet na kilkanaście dni.

Fleczer to inaczej cement cynkowo-siarczany, który przygotowywany jest przez asystę stomatologiczną w postaci gęstej pasty lub w konsystencji gęstej śmietany, w zależności od zastosowania. Zaletą fleczera jest jego twardnienie przy dostępie śliny.

Do zalet opatrunku tymczasowego należy zaliczyć szczelność, nie przepuszcza bowiem śliny do ubytku ani leków z ubytku do śliny.

Po założeniu przez dentystę Wrocław fleczera, zaleca się Pacjentowi gabinetu stomatologicznego nie pić i nie jeść przez około pół godziny. Po tym czasie materiał tymczasowy twardnieje i pozwala to normalne funkcjonowanie w zgryzie.

W tym dziale: Felczer, opatrunkowy materiał, definicja fleczer