• (71) 363-45-97
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
95% pozytywne
69 głosów


Endodoncja jest niezwykle szybko rozwijającym się elementem codziennej praktyki stomatologicznej, a zajmuje się leczeniem nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Leczenie endodontyczne (inaczej leczenie kanałowe) polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych z zakażonej lub obumarłej miazgi zwanej potocznie nerwem.

Konsekwencją pogłębiającej się próchnicy jest stan zapalny, który charakteryzuje się ostrym, przeszywającym bólem. Jeżeli ból zęba jest bardzo silny i żadne metody walki z bólem nie pomagają, chory zjawia się u stomatologa Wrocław. Właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzi leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe Wrocław pozwala uratować zęby, które jeszcze nie tak dawno skazane byłyby na ekstrakcję (usunięcie). Korzeń zęba, prawidłowo wyleczony jest uważany za najlepszy z możliwych i najbardziej ekonomiczny naturalny implant, na bazie którego możliwa jest odbudowa protetyczna. Jedyną alternatywą leczenia endodontycznego we Wrocławiu jest ekstrakcja, czyli usunięcie zęba i konieczność uzupełnienia jego braku kosztownym implantem lub mostem.

Leczenie kanałowe charakteryzuje się wysoką skutecznością. Ponadto jest bezpieczne, bezbolesne (znieczulenie miejscowe - nie boli), ale i dosyć czasochłonne. Kiedyś leczenie kanałowe wiązało się nierozerwalnie z wieloma bolesnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym. Wiele osób jest do niego uprzedzone i niesłusznie woli unikać jak ognia. W gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT leczenie endodontyczne przeprowadzamy z zachowaniem pełnego komfortu Pacjenta i w miłej atmosferze.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Leczenie kanału zęba.