(71) 363-45-97   ::   Implanty Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego? Zakładanie implantów zębowych - przebieg operacji. Wrocław - trwanie leczenie implantami dentystycznymi - procedura.
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Implanty dentystyczne » Przebieg zabiegu.

Przebieg zabiegu

Czy pomocne?:
+25 | 3

Najprościej można powiedzieć, że w czasie zabiegu wszczepiania implantów dentystycznych należy naciąć i odwarstwić błonę śluzową z pola operacyjnego, nawiercić otwór bądź otwory specjalnym zestawem wierteł, wprowadzić implant dentystyczny na jego miejsce, a odwarstwioną śluzówkę zaszyć. Wszystko (zabieg wszczepienia implantu dentystycznego) odbywa się w znieczuleniu miejscowym (bezbolesne zakładanie implantów dentystycznych).

Prawidłowo przeprowadzone leczenie implantami dentystycznymi nie niesie ze sobą żadnego ryzyka!

Ze względu na sposób osadzania implantów dentystycznych wyróżnia się:

 • wszczepy natychmiastowe (jednofazowe)

  - po osadzeniu implantów dentystycznych w kości są one natychmiast obciążane pracą protetyczną (zęby lub proteza)
 • wszczepy odroczone (dwufazowe)

  - po osadzeniu implantów dentystycznych w kości czeka się kilka miesięcy na wygojenie (3 miesiące dla żuchwy i 6 miesięcy dla szczęki) i dopiero po tym czasie wykonuje się protezę, most lub koronę
 • natychmiastowa implantacja

  - wstawienie implantu dentystycznego bezpośrednio po ekstrakcji zęba (po usunięciu zęba)
Postępowanie po implantacji

Najczęściej przeprowadza się zabieg dwufazowy, który składa się z części chirurgicznej i protetycznej. Od momentu implantacji Wrocław do wykonania nadbudowy protetycznej upływa od 3 do 6 miesięcy. Jest to zależne od umiejscowienia implantu i indywidualnych właściwości gojenia się organizmu. W okresie gojenia się miejsce implantacji zaopatrzone jest w tymczasową protezę zębową, co umożliwia Pacjentowi normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Operacja implantacji we Wrocławiu wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (rzadziej w znieczuleniu ogólnym) i jest bezbolesna. W ciągu kilku dni po zabiegu można spodziewać się jednak, że jama ustna będzie spuchnięta i obolała, ale zwykle nie jest to większa dolegliwość jak po usunięciu zęba mądrości (usunięciu ósemki).

Zagadnienia: Przebieg, proces, czas, wygląd zabiegu, operacji, wszczepienia.

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.