• (71) 363-45-97
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
49 głosów

Hiigiena jamy ustnej po wszczepieniu implantów stomatologicznych


Właściwe utrzymanie higieny jamy ustnej jest niezwykle ważne - zarówno w okresie pozabiegowym jak i późniejszym. Jeżeli implanty dentystyczne mają długo spełniać swoją rolę, zadaniem Pacjenta jest utrzymanie wzorowej higieny jamy ustnej. Zadanie to wymaga samodyscypliny i ścisłej współpracy z lekarzem dentystą, a zaczyna się tuż po zakończeniu zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu kluczową sprawą jest utrzymanie okolicy wszczepów w idealnej jak tylko to możliwe czystości. Rana pozabiegowa jest miejscem wnikania bakterii, jednocześnie tkanki tej okolicy są obrzęknięte, bolesne i delikatne W pierwszy, tygodniu stosujemy specjalną bardzo miękką pooperacyjną szczoteczkę i specjalną pastę do zębów o podwyższonych właściwościach bakteriostatycznych. Miękka szczoteczka ma za zadanie czyścić bez uszkodzenia tkanek. Trzy razy dziennie płuczemy jamę ustną płynem dezynfekującym na bazie chlorheksydynę. Bardzo ważne jest unikanie palenia tytoniu (przynajmniej w ciągu 48 godzin po zabiegu), ograniczenie potraw sprzyjających gromadzeniu się płytki nazębnej. Zanieczyszczenia gromadzące się wokół implantu, stanowiąc zbiorowisko bakterii, mogą doprowadzić do rozwoju zakażenia i w skrajnych przypadkach odrzucenia wszczepu, wskazany jest jak najszybszy powrót do delikatnego mycia zębów.

Oprócz samej higieny ważne jest wyeliminowanie innych czynników: zwiększających ryzyko. Przez 48 godzin unikamy:

  • palenia tytoniu
  • jedzenia pokarmów o zwiększonej lepkości (łatwość powstawania osadów) oraz pokarmów mlecznych i mącznych
  • przegrzewania okolicy wszczepionych implantów

Wieloletnia radość z uzupełnienia protetycznego na implantach Wrocław zależy nie tylko od utrzymywania wysokiego poziomu higieny przez Pacjenta, lecz również od zabiegów oczyszczania profesjonalnego wykonywanych w gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINI-DENT.

Ważne jest by prawidłowa higiena jamy ustnej była utrzymywana przez cały okres korzystania z uzupełnień opartych na implantach.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Porady, rady, zalecenie, higiena..