• (71) 363-45-97
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
88% pozytywne
96 głosów

Ile średnio trwa zabieg wszczepienia implantu


To zależy. Pojedyncze rozmieszczenie implantu zajmuje zwykle mniej niż godzinę. Wszczepienie kilku implantów zajmuje ok. 1-2 godziny w zależności od ich liczby. Zabieg przeprowadzany w naszym gabinecie implantacji Wrocław - CLINIDENT jest całkowicie bezbolesny, ponieważ stosujemy znieczulenie miejscowe. Wprowadzenie implantu większości przypadków w dwóch etapach. Podczas pierwszego wprowadza się implant Wrocław (do kości - większość używanych współcześnie implantów), ranę zszywa się szwami rozpuszczalnymi, których nie trzeba potem wyjmować lub szwami nierozpuszczalnymi, które po 7-10 dniach należy usunąć. Pacjent wraca do domu. Implant Wrocław pozostawiamy do zagojenia. Gojenie się implantu jest bardzo ważne ponieważ wytwarza się w ten sposób trwałą podstawę dla przyszłej imitacji zęba. W górnej szczęce gojenie trwa 6 miesięcy, w dolnej 3-4 miesiące. Jednak wszczepienie implantu to nie wszystko. Wszczepienie implantu Wrocław to tak zwany etap chirurgiczny, po którym następuje 3-6 miesięczne wygajanie. A następnie przeprowadzany jest etap protetyczny - odbudowa zęba na wygojonym implancie.

Czasami, w związku z małą ilością kości, konieczne są u Pacjenta zabiegi chirurgiczne mające na celu odbudowę utraconej kości. Wtedy czas leczenia implantami Wrocław wydłuża się o kilka miesięcy. Ma to miejsce w przypadku np. odbudowy kości w rejonach zatok szczękowych, kiedy to za pomocą biomateriałów lub przeszczepów kostnych musimy najpierw zabezpieczyć odpowiednią ilość kości do implantacji Wrocław.

W niektórych sytuacjach można odstąpić od okresu oczekiwania na zagojenie – koronkę lub mostek wyrabia się natychmiast.
Po wstawieniu implantu
Nasz dentysta podczas wizyty w gabinecie CLINIDENT oceni, jaka procedura będzie najlepsza
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: zakładanie implantu czas trwania, ile zajmuje implant, jak długo trwa implantacja, leczenie implantami ile trwa, ile wizyt na implanty.