• (71) 363-45-97
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
82% pozytywne
41 głosów

Czas leczenia implantologicznego


W tradycyjnym postępowaniu implantologicznym leczenie składa się z części chirurgicznej i części protetycznej. Odbudowa protetyczna następuje po okresie osteointegracji wszczepionego implantu z kością. Osteointegracja oznacza zrost żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu, który wszczepiamy podczas części chirurgicznej leczenia implantami Wrocław. W szczęce górnej po założeniu implantu należy odczekać około 6 miesięcy, a dopiero po tym czasie wykonać uzupełnienie protetyczne Wrocław. W szczęce dolnej, czyli żuchwie, charakteryzującej się większą gęstością, proces ten skrócony jest do około 3 miesięcy.

W obecnej dobie szybkiego rozwoju różnych dziedzin, w tym implantologii, parametry te ulegają zmianie. Chodzi tu przede wszystkim o możliwie krótki czas chodzenia bez zębów. Przy odpowiednich warunkach można czas oczekiwania skrócić nawet do zera, czyli tego samego dnia założyć implanty i na nich wykonać uzupełnienie protetyczne Wrocław. To tak zwana odbudowa natychmiastowa Wrocław.

Jeśli w związku z deficytem kości, konieczne są u Pacjenta zabiegi chirurgiczne mające na celu odbudowę utraconej kości - czas leczenia implantami we Wrocławiu wydłuża się o kilka miesięcy. Ma to miejsce w przypadku np. odbudowy kości w rejonach zatok szczękowych, czy też w innych miejscach, gdzie za pomocą biomateriałów lub przeszczepów kostnych musimy najpierw zabezpieczyć odpowiednią ilość kości do implantacji Wrocław.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Czas trwania, ile trwa, ile czasu, jak długo.