Implanty Wrocław


Obecnie nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego zapewniają uzyskanie nieprawdopodobnie doskonałych efektów wizualnych. Nowe technologie rozwijają się w sposób tak szybki, że wszelkie rozwiązania, które kiedyś były w sferze marzeń, dziś są w zasięgu ręki. Dzięki możliwościom współczesnej implantologii nawet rozległe braki zębowe bądź też całkowity brak zębów można odtworzyć w taki sposób za pomocą implantów, że Pacjent nie będzie czuł ani widział różnicy. Dzisiejsza implantologia pozwala uzyskać efekty nieporównywalnie wielkie do tych, które proponowano Pacjentom kilkanaście lat temu.

Implanty Wrocław
Wszczep - implant dentystyczny

Oglądając zdjęcia aktorów czy modelek najczęściej zwracamy uwagę na ich piękne białe zęby. Tak dobry efekt kosmetyczny uzyskiwany jest często dzięki pomocy nowoczesnej stomatologii, a ściślej mówiąc dzięki wszczepionym implantom. Jedną z najnowocześniejszych metod pozwalających na zmianę stanu uzębienia jest zastosowanie implantów zębowych. Implanty w stomatologii stosuje się od połowy lat 60-tych XX wieku. Badania naukowe dowodzą, że zastosowanie implantów u zdrowych, niepalących osób w ponad 96% przypadków kończy się długoterminowym sukcesem.

O implantologii (również o implantoprotetyce)

Implantologia jest to najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego uśmiechu.

Implanty Wrocław
Implant stomatologiczny - wszczep zębowy

Jeżeli z różnych względów nie mają państwo jednego lub kilku zębów a na pierwszym miejscu stawiacie sobie jakość, solidność oraz komfort - nadszedł czas na implanty.

Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braków zębowych, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujące i świetnie wyglądające NOWE ZĘBY.


Po leczeniu implantologicznym nowy ząb będzie się składał z dwóch części: niewidocznego gołym okiem implantu i widocznej korony protetycznej.

Implant sam w sobie jest częścią niewidoczną tak samo jak częścią niewidoczną są korzenie zębów.

TYTAN - Materiał, z którego wykonane są implanty. Jest on całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część. Jest to fenomen do tej pory nie wyjaśniony, natomiast doskonale funkcjonujący między innymi w przywracaniu pięknego wyglądu twarzy.

Ponieważ implant jest jedynie środkiem można wykorzystać go do uzyskania różnych efektów, w zależności od potrzeb pacjenta oraz możliwości jego zastosowania.

Implanty Wrocław
Implanty stomatologiczne - sztuczne zęby

U części pacjentów brakuje jedynie pojedynczych zębów. Jeżeli konieczna jest najwyższa jakość leczenia a warunki na to pozwalają można wykonać koronę pełnoceramiczną na implancie a efekt estetyczny jest perfekcyjny.

W większości przypadków pacjentom leczonym implantologicznie potrzeba przywrócić więcej zębów. Wykonanie kilku implantów a na nich koron pozwoli znowu normalnie gryźć i zrezygnować z wyciąganej protezy stomatologicznej. Proszę poczuć ten smak i zapach świeżych orzechów!


W niektórych przypadkach pacjentom nie pozostały już żadne zęby. Jeżeli warunki na to pozwolą można odtworzyć w pełni perfekcyjny uśmiech i przywrócić pełną funkcję waszym zębom. Przy większej ilości implantów można zapomnieć o szklance na starą protezę!

Jeżeli warunki nie pozwalają na wprowadzenie większej ilości implantów można (przy zastosowaniu niewielkiej ich liczby) w kolosalny sposób wzmocnić utrzymanie wyciąganej protezy dentystycznej. Już nie będzie luźno utrzymana i zniknie obawa przed niechcianym wypadnięciem jej w najmniej odpowiednim momencie.

Implanty Wrocław
Pojedynczy implant stomatologiczny
Implanty chirurgicznie:

Implanty stomatologiczne, część chirurgiczna.

Implantoprotetyka (CZĘŚĆ PROTETYCZNA IMPLANTÓW):

Część protetyczna w implantacji może mieć różny przebieg w zależności od zaplanowanego wariantu protetycznego. W zależności od zastosowanego systemu oraz od wymagań Pacjenta, po zagojeniu się rany, instaluje się korony porcelanowe, mosty protetyczne, lub zdejmowane protezy zatrzaskowe. Najprostszy i najbardziej typowy zabieg to odbudowa za pomocą korony porcelanowej Wrocław na pojedynczym implancie. Na pierwszej wizycie pobiera się wyciski protetyczne i ustala w porozumieniu z Pacjentem, kolor przyszłej korony. W laboratorium protetycznym wykonywane są 2 elementy. Pierwszy to wykonany z tytanu tzw. łącznik (inaczej filar protetyczny Wrocław). Jest to część bezpośrednio łącząca się z wszczepem śródkostnym (implantem). Drugi element to porcelanowa korona protetyczna Wrocław. Prace laboratoryjne zwykle trwają od kilku do kilkunastu dni (zależy to między innymi od liczby koron).

Postępowanie protetyczne obejmuje 2 lub 3 wizyty. Po tym czasie lekarz otrzymuje z laboratorium wykonane uzupełnienia. Pomiędzy poszczególnymi wizytami Pacjent użytkuje dotychczasowe uzupełnienia tymczasowe. Na ostatniej wizycie najpierw przykręca się do implantu łącznik (wspornik) Wrocław.

implantolog, implanty tytanowe, natychmiastowe, implantoprotetyka, implant z tytanu, sztuczne zęby, wszczepy, implantologia na raty
Wszczepienie implantu dentystycznego
implantolog, implanty tytanowe, natychmiastowe, implantoprotetyka, implant z tytanu, sztuczne zęby, wszczepy, implantologia na raty
Odbudowa protetyczna na implancie zębowym
Po wstawieniu implantu dentystycznego:

Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu.

Co powinniśmy dodatkowo wiedzieć o zakładaniu implantów we wrocławskim gabinecie stomatologicznym CLINIDENT:
BRAKI W UZĘBIENIU:

Brakuje mi zęba? Brak mi kilku zębów? Szpara między zębami? To dla nas żaden problem!

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.