(71) 363-45-97   ::   Gabinet stomatologiczny Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Stałe uzupełnienie protetyczne na zęby - Wrocław. Próchnica na zębie - plomby zakładanie przez dentystę - koronka na zębie
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Gabinet stomatologiczny » Koronka zębowa.

Koronka zębowa

Czy pomocne?:
+30 | 10

Koronka zębowa (korona zębowa) jest stałym uzupełnieniem protetycznym, które odbudowuje całą koronkę zęba (koronę zęba). Korona zęba to jego część widoczna, wystająca ponad dziąsło – poniżej dziąsła jest korzeń. Koronka zębowa odbudowuje jednego zęba.

Koronka zęba

Koronki zębowe wykonuje się w przypadku gdy ząb jest na tyle zniszczony, że za pomocą technik stomatologii zachowawczej (wypełnienia – plomby) nie można go odbudować, więc trzeba zastosować metody protetyki stomatologicznej. Ząb może być zniszczony przez zaawansowana chorobę próchniczą lub na skutek urazu mechanicznego – złamanie lub pęknięcie zęba.

Istnieje kilka rodzajów koron zębowych w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT:

 • korona metalowa

  – może być wykonana z różnych stopów metali – stal protetyczna, tytan, złoto, srebro. Jej kolor jest uzależniony od materiału, z którego jest wykonana. Nigdy nie będzie miała naturalnego koloru zęba. Z tego powodu jest mało estetyczna.
 • korona akrylowa
  – jest wykonana z odpowiedniego akrylu w kolorze zębów własnych. Jest mało trwała, dlatego koronę akrylową wykonuje się tylko jako uzupełnienie tymczasowe. Można go używać tylko przez okres oczekiwania na uzupełnienie stałe, przez maksymalnie kilka miesięcy (zazwyczaj nie więcej niż kilka tygodni).
 • korona metalowa licowana akrylem

  – jest to korona metalowa, która od strony licowej (przedniej) jest pokryta akrylem w kolorze zębów własnych. Dzisiaj bardzo rzadko wykonuje się takie korony, ponieważ są one mało estetyczne i bardzo nietrwałe – część licowa (akryl) często odpada od metalu.
 • korona metalowa licowana porcelaną

  – jest najczęściej wykonywanym rodzajem korony protetycznej. Metalowa korona jest pokrywana porcelaną, która w bardzo dobry sposób imituje naturalny kolor i naturalne właściwości zęba własnego. Jest estetyczna i bardzo trwała.
 • korona pełnoceramiczna

  – jest to korona zębowa w całości wykonana z odpowiedniej porcelany. Jest bardzo estetyczna, prawie nieodróżnialna od naturalnych zębów. Ma tez bardzo dobre właściwości - bardzo dobrze imituje właściwości zębów własnych. Jej największym mankamentem jest stosunkowo wysoka cena.

Koronki zębowe są najlepszym rozwiązaniem w przypadku zniszczenia powierzchni korony zęba, jednak zachowanie jego korzenia. Ząb własny jest najlepszym z możliwych rozwiązań, dlatego należy jak najdłużej walczyć o jego zachowanie, przynajmniej częściowe – jeśli jest to jeszcze możliwe. Koronka zębowa wzmacnia zęba i osłania jego wewnętrzne, miękkie tkanki przed działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo może stanowić oparcie dla mostów i innych uzupełnień protetycznych.

Zagadnienia: Uzupełnienia, koronki na zęby, plomby tanio Wrocław, uzupełnianie ubytków - próchnica na zębie

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.