(71) 363-45-97   ::   Gabinet dentystyczny Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Bolące dziąsło. Co robić na obolałe dziąsła? Metody domowe na bolące dziąsło.
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Gabinet dentystyczny » Ból dziąsła.

Ból dziąsła

Czy pomocne?:
+107 | 13

Ból dziąsła może być pierwszym objawem chorób przyzębia. Rozpoczynają się one od wrażliwości dziąsła, lekkiego krwawienia, lekkiego opuchnięcia i odsłonięcia szyjek zębów – zęby wydają się dłuższe z powodu cofnięcia dziąsła. Prowadzą do zapalenia przyzębia, a w konsekwencji rozchwiania zęba i utraty zęba.

Główną przyczyną chorób przyzębia jest płytka nazębna – prawie bezbarwny osad składający się z resztek jedzenia, śliny i bakterii. Bakterie z płytki nazębnej wydzielają toksyczne substancje, które podrażniają dziąsła prowadząc do ich zapalenia i niszczą szkliwo zębów.

Najlepszą metodą jest regularne kontrolowanie stanu uzębienia przez dobrego dentystę i właściwe dbanie o higienę jamy ustnej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy udać się na wizytę kontrolną do dentysty w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Wskaże on przyczynę bólu dziąsła i poradzi w jaki sposób zaradzić na bolące dziąsła.

Jeśli cierpimy na ból dziąseł czy ich nadwrażliwość, jest to pierwszy sygnał, aby zastosować środki zaradcze. Płytki nazębnej najłatwiej pozbyć się dbając o higienę jamy ustnej. Nie może się to ograniczać do jednorazowego zabiegu u dentysty. Płytka nazębna gromadzi się cały czas. Dlatego należy dokładnie szczotkować zęby po każdym posiłku (czasem może dojść do podrażnienia dziąseł na skutek niewłaściwego szczotkowania zębów, w takim wypadku należy go zmienić lub zmienić szczoteczkę na bardziej miękką), używać nici dentystycznej i płukać usta specjalnym płynem zapobiegającym odkładaniu się płytki nazębnej. Powodem bólu dziąseł może też być odkładanie się kamienia nazębnego – przyczyną tego jest także płytka nazębna.

Zagadnienia: boli mnie dziąsło, metody na bolące dziąsło, domowe sposoby na ból dziąsła

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.