• (71) 363-45-97
 • Gabinet dentystyczny
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Gabinet dentystyczny we Wrocławiu


Zęby powinny być zdrowe, mocne i śnieżnobiałe. Żeby nasze zęby były właśnie takie musimy o nie odpowiednio dbać. Nigdy nie osiągniemy idealnego stanu samodzielnie – przebarwienia, kamień nazębny, próchnica mogą się pojawić, a my możemy tego nawet nie zauważyć. Jedyny sposób na zadbanie o bardzo dobry stan naszych zębów, to regularne wizyty w gabinecie dentystycznym.

Zęby mają dwie podstawowe funkcje: estetyczną i funkcjonalną. Powinny dobrze wyglądać, dzięki czemu będziemy się częściej uśmiechać; muszą dobrze spełniać swoje zadanie, czyli gryźć i żuć – dzięki temu będziemy odpowiednio odżywieni, zdrowsi i też będziemy mieli ochotę częściej się uśmiechać. Niestety natura nie jest dla nas łaskawa – atakuje nas różnymi bakteriami, które wywołują próchnicę, choroby dziąseł i przyczyniają się do utraty zębów. Samodzielnie najczęściej nie zauważamy, że cos złego się z naszymi zębami dzieje. Do gabinetu dentystycznego wybieramy się, gdy stan naszych zębów lub dziąseł jest bardzo zły (zęby zaczynają boleć, dziąsła mocno krwawić). Czasami w takich sytuacjach zęba nie uratuje nawet najlepszy dentysta dysponujący najlepiej wyposażonym gabinetem dentystycznym.

Najważniejsza jest profilaktyka! Aby zęby spełniały swoje najważniejsze funkcje w najlepszy z możliwych sposobów powinniśmy o nie jak najlepiej dbać. Nic nie zastąpi regularnych i częstych wizyt w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu. Podczas takiej wizyty lekarz dentysta jest w stanie wykryć nawet najdrobniejszą zmianę w jamie ustnej i bardzo szybko na nią zareagować. Im szybciej ząb zostanie wyleczony, tym większe szanse na jego długi żywot.


 • Dentystyka zachowawcza i endodoncja

  – Niestety na wizytę w gabinecie dentystycznego zazwyczaj wybieramy się dopiero gdy coś juz zaczyna boleć. Oczywiście należy wtedy jak najszybciej przyjść do gabinetu dentystycznego, jednak zdecydowanie zalecamy znacznie częstsze wizyty. Jeśli już mamy problem, który zazwyczaj oznacza próchnice, nie pozostaje nam nic innego jak zająć się nią jak najlepiej. Podstawową zasadą naszego gabinetu dentystycznego jest zachowanie naturalnych zębów Pacjenta jak najdłużej się da. Nic ich nie zastąpi, choćby najlepiej wykonane uzupełnienie. Tym właśnie zajmuje się dentystyka zachowawcza. Natomiast endodoncja zajmuje się ratowanie prawie beznadziejnych przypadków. Jest to tak zwane leczenie kanałowe – polega ono na usunięciu wszystkich tkanek miękkich z komory zęba i kanałów korzeniowych. Jest to ostatnia szansa na uratowanie naturalnego zęba, gdy już doszło do zakażenia tkanki miękkiej i ogromnych dolegliwości bólowych. W naszym dobrym gabinecie dentystycznym Wrocław wykonujemy ten zabieg profesjonalnie, szybko i bezboleśnie.
 • Profilaktyka dentystyczna
  – Wszystko zaczyna się od odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej. Bardzo często jesteśmy obarczeni złymi nawykami – niewłaściwe szczotkujemy zęby, nie wiemy jak zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. W naszym gabinecie dentystycznym spotkacie się z doskonale przygotowanymi specjalistami, którzy w bardzo prostu sposób poinstruują Was jak najlepiej samodzielnie dbać o zęby i jamę ustną. Z pomocą naszego gabinetu dentystycznego we Wrocławiu pokonacie pierwszy krok do zdrowych zębów.
 • Profesjonalne zabiegi higieniczne
  – Na naszych zębach bez przerwy powstają przeróżne osady. Nawet najdokładniejsze mycie zębów nie powstrzymuje całkowicie tego procesu. Dlatego w naszym gabinecie dentystycznym Wrocław zapewniamy profesjonalne zabiegi higieniczne wykonywane przez specjalistów. Należą do nich: usuwanie kamienia nazębnego, kamienia poddziąsłowego, piaskowanie zębów i polerowanie zębów.
 • Gabinet dentystyczny dla dzieci

  – Dbać o zęby należy już od najmłodszych lat. Zęby mleczne powinniśmy leczyć tak samo jak leczymy zęby stałe. Przedwczesna utrata mleczaków może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Dziecko należy przyzwyczajać do gabinetu dentystycznego już od najmłodszych lat – w ten sposób uczymy nasze dzieci systematyczności i konsekwencji w dbaniu o zęby. Przyzwyczajając dziecko do gabinetu dentystycznego pozbawiamy go leku i fobii na punkcie dentysty. Dzięki temu, gdy dorośnie nie będzie miało oporów przed wizytą w gabinecie dentystycznym. Nasz dobry gabinet dentystyczny we Wrocławiu, jak i personel w nim pracujący, jest doskonale przygotowany do zajmowania się dziećmi.
 • Periodontolog

  – Choroby dziąseł są tak samo groźne jak próchnica – prowadzą do utraty zębów. Chorobami dziąseł zajmuje się periodontologia. Gdy dziąsła zaczynają krwawić podczas szczotkowania, zaczynają lekko boleć, być nadwrażliwe i się cofać powinniśmy jak najszybciej odwiedzić gabinet dentystyczny Wrocław - CLINIDENT. Im dłużej zwlekacie, tym trudniejsze będzie leczenie dentystyczne. Ale dla specjalistów z naszego gabinetu dentystycznego bardzo rzadko występuje coś takiego jak przypadki beznadziejne.
 • Protetyka dentystyczna

  – Zęby czasem jednak tracimy. Jeśli zębów brakuje, jeśli w ostateczności musimy jakiegoś zęba usunąć, to zawsze możemy wstawić nowego. W naszym gabinecie dentystycznym wykorzystujemy najnowocześniejsze metody protetyczne, które dobieramy indywidualnie do potrzeb i preferencji Pacjentów.
 • Dentystyka estetyczna

  – Zęby nie zawsze mają wspaniały biały kolor. Zazwyczaj jest to jeden z wielu odcieni żółci i szarości. Tak samo nie zawsze mają zadowalający nas kształt. Aby to wszystko poprawić wystarczy zgłosić się na zabiegi estetyczne w naszym gabinecie dentystycznym. Łącząc kilka specjalizacji możemy poprawić kolor, kształt i ogólny wygląd Waszych zębów. Wszystkie zabiegi estetyczne wykonywane w naszym gabinecie dentystycznym są całkowicie bezpieczne.

Wybierz odpowiedni gabinet dentystyczny:


W naszym gabinecie dentystycznym we Wrocławiu zajmą się Wami bardzo dobrze przygotowani profesjonalni dentyści. Mają oni do dyspozycji gabinet dentystyczny wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający doskonałą opiekę nad waszymi zębami. Zapewniamy doskonałą opiekę dentystyczną, która umożliwi Wam bardzo długie cieszenie się naturalnymi i doskonale wyglądającymi zębami.

Już na pierwszej wizycie kontrolnej w naszym gabinecie dentystycznym staramy się opracować jak najlepszy plan opieki dentystycznej, który umożliwi kompleksową ochronę i leczenie dentystyczne Waszych zębów. Nasz gabinet dentystyczny we Wrocławiu łączy wiele specjalizacji z zakresu dentystyki aby jak najlepiej i jak najszerzej pomóc Wam w odzyskaniu doskonałego uśmiechu.

Częste pytania do lekarzy gabinetu dentystycznego: