• (71) 363-45-97
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
78% pozytywne
109 głosów

Pulsujący ból zęba


Pulsujący ból zęba zazwyczaj oznacza stan zapalny około wierzchołkowy korzenia zęba – torbiel, ropniak czy ziarniak. Zazwyczaj powstają na skutek rozwoju próchnicy, lub może być powikłaniem na skutek leczenia kanałowego. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do dentysty w dobrym gabinecie dentystycznym. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy zastosować doraźne sposoby, które przyniosą krótkotrwałą ulgę dla zęba. Jednak nie zlikwidują one przyczyny bólu.

Do najprostszych sposobów należą zimne okłady. Przykładanie woreczka z lodem na około 10 – 15 minut, przykładanie kostki lodu w okolicach bolącego zęba. Powinno to przynieść ulgę na krótki czas oczekiwania na wizytę u dentysty w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Jeśli w zębie jest dziura można zastosować także inne okłady. Przykładowo: wacik nasączony alkoholem, czy wacik nasączony rozpuszczoną aspiryną. Pomocny może się okazać olejek goździkowy wcierany w okolice bolącego zęba.

Na każdy ból zęba najlepiej działa wizyta u dentysty!

Jednak jakiekolwiek domowe metody byśmy nie stosowali, są one tylko doraźne i chwilowe. A jeśli jest to pulsujący silny i uporczywy ból, możemy być pewni, że jest to poważny stan zapalny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: pulsacyjny ból w zębie, pulsujący ból zęba, domowy sposób na pozbycie się paraliżującego bolącego zęba.