• (71) 363-45-97
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
145 głosów

Sposoby na bolący ząb


Jedynym naprawdę skutecznym sposobem na bolącego zęba jest niezwłoczna wizyta u dentysty w dobrym gabinecie dentystycznym. Bolący ząb przeważnie oznacza tylko jedno: stan zapalny. Jedyną skuteczną metoda na pozbycie się bólu jest wyleczenie zęba, a to już może zrobić jedynie dobry, polecany dentysta. Oczywiście istnieją sposoby na krótkotrwałe pozbycie się bólu, jednak nie oznacza to wyleczenia zęba.

Nie ma domowych sposobów na wyleczenie zęba, są tylko sposoby na uśmierzenie bólu.

Istnieje kilka doraźnych sposobów na walkę z bólem zęba, jednak przynosi to ulgę tylko na krótki czas. Najlepiej go wykorzystać umawiając się na wizytę u dentysty w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu.

  • Masaż szczoteczką do zębów – chodzi o dokładne umycie zęba i masaż dziąseł szczoteczką. Jeśli w zębie jest dziura, pomoże nam to ją oczyścić z drażniących resztek pokarmu itp. Najlepiej też użyć dobrej pasty do zębów.
  • Zimne okłady – woreczek z lodem przyłożony do policzka, czy trzymanie kostki lodu w ustach w okolicach bolącego zęba. Może to przynieść krótkotrwałą ulgę dla bolącego zęba.
  • Czosnek – można przyłożyć do bolącego zęba przekrojony ząbek czosnku, bądź żuć go przez około 10 - 15 minut. Czosnek ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwbólowe.
  • Alkohol – przepłukać usta, zwłaszcza okolice bolącego zęba kieliszkiem wódki, lub nasączyć nią wacik i przyłożyć do bolącego zęba. Alkohol jak wiadomo ma właściwości odkażające i przeciwbólowe. Należy pamiętać żeby nie przesadzić!
  • Goździki – można posmarować bolące miejsce olejkiem goździkowym, ewentualnie rozetrzeć goździki, lub przegryźć i przyłożyć do bolącego zęba. Podobne właściwości jak czosnek, czy alkohol.
  • Napar z szałwii – szałwia także ma właściwości odkażające i przeciwzapalne. Zrobić herbatkę z kilku torebek szałwii, poczekać aż ostygnie i przepłukiwać nią usta. Ponoć podobnie działa napar z mięty.
  • Aspiryna – rozpuścić aspirynę w niewielkiej ilości wody, nasączyć nią wacik i przykładać do bolącego miejsca.
Jedyną skuteczną metoda na pozbycie się bólu jest wyleczenie zęba!

Należy pamiętać, że najlepszym sposobem na bolącego ból zęba jest niedopuszczenie do niego. Dlatego należy regularnie chodzić na wizyty kontrolne do dobrego dentysty we Wrocławiu. Jeśli teraz szukamy sposobów na samodzielne leczenie bólu zęba, to już niedługo zaczniemy szukać książki kucharskiej pod tytułem „Potrawy niewymagające żucia”. Dlatego najlepsza jest profilaktyka, dbanie o higienę jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u dentysty. A jeśli już wystąpią problemy i ból zębów należy jak najszybciej udać się do dentysty.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: metody na ból zębów, pulsacyjny ból zęba, sposób na bolącego zęba, boli mnie ząb co robić.