• (71) 363-45-97
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Dentysta Wrocław


Dentysta jest lekarzem zajmującym się zębami, jamą ustną i tkankami w ich okolicy. Utrzymanie zębów w odpowiednim zdrowiu jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wynika to z prostej przyczyny: jeśli mamy zdrowe zęby zdecydowanie łatwiej jest nam prawidłowo się odżywiać. Jeśli zęby są w złym stanie, lub ich brakuje, odpowiednie rozdrabnianie pokarmu jest bardzo utrudnione, nie możemy jeść wielu niezbędnych potraw, a jeśli nawet nam się to uda, nie będziemy w stanie odpowiednio ich strawić. Przez to nasz organizm nie będzie otrzymywał odpowiedniej dawki składników pokarmowych, a to przyczynia się do ogólnego osłabienia stanu naszego zdrowia. Dodatkowo niezdrowe zęby wyglądają nieestetycznie, a to powoduje dyskomfort psychiczny i obawy o postrzeganie nas przez otoczenie.

Samodzielne dbanie o zdrowie zębów jest niezwykle ważne, ale nawet najlepiej zachowana higiena jamy ustnej nie gwarantuje nam uniknięcia chorób zębów i jamy ustnej. Aby zapewnić jak najlepszą ochronę naszym zębom niezbędna jest regularna opieka dentystyczna. Tylko lekarz dentysta jest w stanie odpowiednio szybko dostrzec niepokojące zmiany na naszych zębach. Musimy pamiętać, że natychmiastowa reakcja na choroby zębów i jamy ustnej chroni nas przed poważniejszymi konsekwencjami, które mogą się zakończyć utratą zębów, a na pewno są związane ze znacznymi kosztami. Poprzez jak najwcześniejsze leczenie chorób zębów oszczędzamy na zdrowiu i pieniądzach.

Leczenie dentystyczne w CLINIDENT Wrocław rozpoczyna się od profilaktyki. Regularne wizyty u lekarza dentysty pozwalają zachować nasze zęby w doskonałym stanie. Lekarz dentysta pomaga zachować idealną higienę jamy ustnej, doradza jak zadbać o zęby samodzielnie, a także wykonuje niezbędne profesjonalne zabiegi higieniczne.

Wybierz odpowiedniego dentystę:

Podstawowe zabiegi wykonywane przez lekarza dentystę:

  • Leczenie zachowawcze – są to wszystkie zabiegi jakie znamy z gabinetu dentystycznego, a mające na celu uratowanie zębów przed utratą. Najczęstszym, z takich zabiegów jest uzupełnianie ubytków próchniczych, odbudowa zęba, uzupełnienie ukruszonego zęba.
  • Leczenie endodontyczne – jest to najbardziej skomplikowany zabieg dentystyczny, który ma na celu uratowanie zęba, którego tkanki miękkie (wewnętrzne) zostały zakażone. Polega na oczyszczeniu kanałów zębowych i wypełnieniu ich odpowiednimi materiałami uzupełniającymi.
  • Leczenie tkanek przyzębia (periodontologia) – zęby możemy utracić nie tylko na skutek zakażenia próchniczego. Bardzo niebezpieczne są zapalenia tkanek przyzębia (zapalenia dziąseł), które mogą się przekształcić w paradontozę. Leczenie periodontologiczne, którym zajmują się lekarze dentyści, jest trudne i czasochłonne. Wymaga też ścisłej współpracy Pacjenta, ponieważ musi on zachowywać ciągłość nawet po wyjściu z gabinetu dentystycznego.
  • Dentystyczne zabiegi estetyczne – zęby zdrowe są równoznaczne z zębami dobrze wyglądającymi. Lekarz dentysta zajmuje się też poprawą wyglądu zębów: wybielaniem zębów, poprawą kształtu zębów, oczyszczaniem z osadów powierzchni zębów. Wyglądem i funkcjonalnością zębów zajmuje się też ortodoncja.
  • Protetyka dentystyczna – zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Jeśli stracimy zęba powinniśmy jak najszybciej ten brak uzupełnić. Im dłużej zwlekamy z wstawieniem brakującego zęba (odbudowa zęba), tym trudniej będzie to zrobić, a tym samym będzie to znacznie bardziej kosztowne.
  • Dentysta dla dziecka – opiekę dentystyczną należy rozpocząć od najmłodszych lat. Dzięki odpowiedniemu podejściu lekarza dentysty i częstym wizytom w gabinecie dentystycznym dziecko nie nabawi się irracjonalnego lęku. Nauczy się regularności, co ustrzeże je przed wieloma bolesnymi chorobami zębów i przedwczesną ich utratą. W CLINIDENT Wrocław zapewniamy opiekę lekarzy dentystów doskonale przygotowanych do zajmowania się dziećmi.