• (71) 363-45-97
  • Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?

Utrata kości wokół zębów


Jeśli wokół zębów zanika kość najprawdopodobniej oznacza to głęboko posuniętą paradontozę. W takim wypadku należy jak najszybciej rozpocząć leczenie periodontologiczne w klinice stomatologicznej CLINIDENT we Wrocławiu.

Zanikanie kości jest spowodowane przez bakterie i wydzielane przez nie toksyny. Wszystko rozpoczyna się od zapalenia dziąseł, które nieleczone przekształca się w paradontozę i atakuje coraz rozleglejsze i głębsze tkanki. Jeśli doszło już do zaniku kości, to tylko krok dzieli nas od utraty zębów. Należy jak najszybciej wykonać profesjonalne zabiegi higieniczne u periodontologa w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT, które całkowicie oczyszczą nasze zęby i ich korzenie z nagromadzonych tam bakterii i czynników zapalnych. Jeśli zęby są juz rozchwiane dobrym rozwiązaniem może być szynowanie zębów szyną estetyczną. W celu przyspieszenia leczenia periodontologicznego i zwiększenia szans na utrzymanie zębów można wykonać zabieg sterowanej regeneracji kości. Polega on na odbudowie utraconej kości materiałem kościozastępczym i w ten sposób stymulowanie kości własnej do wzrostu w odpowiednim kierunku.

Podczas wizyty konsultacyjnej w naszym gabinecie stomatologicznym nasz bardzo dobry periodontolog dobierze najbardziej korzystny sposób leczenia.

W tym dziale: Leczenie zanikających kości wokół dziąseł, zanikanie kości dookoła dziąseł, sterowana regeneracja kości przy dziąsłach