• (71) 363-45-97
  • Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
78% pozytywne
19 głosów

Sterowana regeneracja kości i tkanek

W przypadku zaniku kości i tkanek przyzębia najskuteczniejszą metodą leczenia jest sterowana regeneracja tkanek i kości. Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany przez bardzo dobrego chirurga stomatologa w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu. W większości przypadków może być wykonany w gabinecie stomatologicznym przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Tylko w bardzo poważnych i wyjątkowych sytuacjach wymagana jest hospitalizacja.

Kość w okolicach wyrostka zębodołowego może ulec zanikowi na skutek głębokiej paradontozy lub w wyniku utraty zębów. W tych przypadkach najczęściej wykonuje regenerację kości – w celu zachowania rozchwianych, słabo osadzonych zębów w przebiegu paradontozy i po utracie zębów przez wszczepieniem implantów dentystycznych lub przed wykonaniem uzupełnienia protetycznego.

Abrazja zęba Wrocław
Abrazja zęba

Do sterowanej regeneracji tkanek wykorzystuje się resorbowalne materiały biokompatybilne lub autoprzeszczepy. W miejsce brakującej kości wszczepia się odpowiedni materiał, który pobudza kość do wzrostu – materiał kosciozastępczy jest wchłaniany przez komórki kostne, a w jego miejsce narasta nowa kość. Aby uniemożliwić szybki wzrost tkanki miękkiej (błony śluzowej), która może zająć miejsce kości, stosuje się błony separacyjne – są one półprzepuszczalne i zaznaczają przyszłą granicę kości i tkanki miękkiej. Kości nadaje się pożądany kształt, aby jak najlepiej przywrócić jej naturalne funkcje.

Czas trwania pełnej odbudowy kości po zabiegu chirurgicznym w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu jest uzależniony od wielkości uzupełnienia i indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Trwa około trzy do sześciu miesięcy.

Zregenerowanie kości, tkanek
Sterowana regeneracja kości i tkanek
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Zregenerowanie kości, tkanek jamy ustnej, odnowienie kości jamy ustnej..