• (71) 363-45-97
  • Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
80% pozytywne
46 głosów

Usunięcie guzów tkanek miękkich w tym fałdów włóknistych

W trakcie użytkowania protez ruchomych na podłożu protetycznym, czyli wszędzie tam gdzie błona śluzowa styka się z protezą może dojść do przyrostów tkanek miękkich i powstawania guzów. Guzy te w znacznym stopniu utrudniają wykonanie nowej protezy dentystycznej i powodują problemy w jej użytkowaniu. Proteza uciskając fałdy i guzy może nie trzymać się podłoża, a także powodować ból. W takim wypadku konieczne jest ich usunięcie przez periodontologa w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu przed wykonaniem nowego uzupełnienia protetycznego.

Przyczyna powstawania guzów tkanki miękkiej i fałdów włóknistych jest najczęściej długotrwałe użytkowanie niedopasowanej lub źle wykonanej protezy dentystycznej. Zbyt ciasno wykonana lub duży luz w protezie dentyustycznej przyczynia się do zanikania kości i przerostu błony śluzowej. W takim wypadku powstają w tym miejscu guzy i fałdy. Dlatego nie można zwlekać z koniecznymi poprawkami jeśli tylko poczujemy, ze proteza jest niedokładnie dopasowana.

Zabieg jest wykonywany w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT przez periodontologa przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Lekarz periodontolog chirurgicznie usuwa guzy i fałdy, które są niepożądane na podłożu protetycznym. W razie konieczności na rany są zakładane szwy, które są zdejmowane po około siedmiu dniach. Po zabiegu należy zachować w czystości rany po zabiegu usuwania guzów i fałd. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy stosować się do zaleceń lekarza periodontologa gabinetu dentystycznego CLINIDENT we Wrocławiu. Nową protezę można wykonać dopiero po całkowitym zagojeniu ran po usuniętych fałdach i guzach.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Guzy na dziąsle Wrocław, usuwanie fałd włóknistych Wrocław periodontologia.