• (71) 363-45-97
  • Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
74% pozytywne
47 głosów

Podcięcie/plastyka wędzidełka

Wędzidełko wargi górnej jest to błona, która służy za „zaczep” wargi. Wyrasta dokładnie pośrodku wargi po jaj wewnętrznej stornie i przyczepia się powyżej zębów dokładnie między jedynkami. Jeśli wędzidełko jest prawidłowo ułożone, nie powinno się z nim nic robić. Jednak jeśli jest przyczepione nieprawidłowo może powodować wiele dolegliwości. Za krótkie wędzidełko (niewyrośnięte wędzidełko) może powodować odsłanianie szyjek górnych siekaczy. Odsłonięcie szyjek osłabia zęby i może powodować poważne stany zapalne. Za duże wędzidełko (przerośnięte wędzidełko) utrudnia czyszczenie zębów, może je częściowo zasłaniać, tworząc idealne miejsce na gromadzenie resztek pokarmowych i rozwój szkodliwych bakterii. Bardzo rozrośnięte wędzidełko może powodować przemieszczanie się zębów, w takim przypadku należy je podciąć ze względów estetycznych i ortodontycznych, aby umożliwić leczenie aparatem ortodontycznym.

Zabieg plastyki wędzidełka wargi górnej w gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINIDENT likwiduje wszystkie wymienione dolegliwości. Ułatwia codzienne zabiegi higieniczne jamy ustnej, taki jak szczotkowanie, używanie nici dentystycznej, czy nawet płukanie ust. Miejsca, w których mogą zalegać zanieczyszczenia i powstawać stany zapalne są likwidowane. Rozpychanie zębów przez nadmiernie rozrośnięte wędzidełko tez może powodować stany zapalne i tworzyć trudno dostępne miejsca, nie wspominając wad zgryzu.

Zabieg podcięcia wędzidełka wykonuje się w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu pod działaniem znieczulenia miejscowego. Polega na przycięciu wędzidełka i umieszczeniu go w odpowiednim miejscu za pomocą szwów chirurgicznych. Po nałożeniu szwów ranę należy utrzymać w czystości i bezwzględnie stosować się do zaleceń dobrego stomatologa. Po około siedmiu dniach szwy należy zdjąć i pozostać pod kontrolą stomatologa do całkowitego zagojenia rany.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Zabieg plastyki wędzidełka Wrocław, gdzie nacinanie wędzidełka we Wrocławiu? rozrośnięte wędzidełko, przerośniete wędzidełko.