(71) 363-45-97   ::   Periodontologia Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 24 lata doświadczenia!
Oczyszczanie dziąsła z bakterii i zarazków - zabieg Wrocław. Odkażanie dziąsła z brudów we Wrocławiu.
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Periodontolog » Kiretaż.

Kiretaż

Oceń odpowiedź:
+36 | 9

Kiretaż polega na oczyszczeniu kieszonek dziąsłowych ze wszystkich zanieczyszczeń mogących stanowić przyczynę zapalenia przyzębia. Wykonuje się go często przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. W tak zwanej kieszonce dziąsłowej (miejsce między dziąsłem, a szyjką zęba – może być bardzo pogłębiona z powodu postępującego zapalenia przyzębia, zazwyczaj jest płytka, nie głębsza niż milimetr) mogą się zbierać bakterie, resztki pokarmu i powstawać kamień nazębny. Są to najczęstsze przyczyny zapalenia przyzębia. Aby uniknąć dalszego rozwoju stanów chorobowych, należy jak najdokładniej oczyścić to miejsce. Kiretaż wykonuje się na dwa sposoby: otwarty i zamknięty.

Kiretaż otwarty

Kiretaż otwarty polega na nacięciu dziąsła i odsłonięciu całej szyjki zębowej wraz z kością przyzębia. Tak odsłoniętą szyjkę oczyszcza się z wszelkich ciał obcych za pomocą specjalnych narzędzi. Po oczyszczeniu na dziąsło zakłada się szwy. Tę metodę kiretażu otwartego stosuje się w przypadku zaawansowanej choroby przyzębia, kiedy dziąsło bardzo głęboko jest oddzielone od zęba i nie można oczyścić go w inny sposób.

Kiretaż zamknięty

Kiretaż zamknięty jest to oczyszczenie kieszonek przyzębnych bez rozcinania dziąsła.

Odpowiednio przeprowadzony kiretaż umożliwia zlikwidowanie stanu zapalnego przyzębia. Usuwa czynniki powodujące zapalenie – kamień nazębny i inne zanieczyszczenia. Umożliwia prawidłowe połączenie się tkanek przyzębia z korzeniem zęba.

Zagadnienia: Kiretarz Wrocław, zabieg kiretasz Wrocław

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.