(71) 363-45-97   ::   Usuwanie ósemek Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Metody unikania komplikacji po usuniętych zębach. Zapobieganie komplikacji po usuniętym zębie
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Chirurgia stomatologiczna » Jak uniknąć powikłań po wyrwaniu zęba.

Jak uniknąć powikłań po wyrwaniu zęba?

Czy pomocne?:
+79 | 7

Najczęstszymi komplikacjami po wyrwaniu zęba są stany zapalne. Pojawia się ostry ból, obrzęk, zapalenie ropna, lub suchy zębodół (zapalenie zębodołu – miejsca w kości po wyrwanym zębie). Dolegliwości takie jak ból czy obrzęk występują dość często, ale można z nimi walczyć dostępnymi środkami przeciwbólowymi i zimnymi okładami. Aby uniknąć poważniejszych powikłań po usuniętym zębie należy stosować do następujących zaleceń:

 • nie wolno płukać ust przez co najmniej 24 godziny po zabiegu wyrwania zeba – w ranie po zębie powstaje skrzep, który jest naturalnym opatrunkiem, jeśli zostanie on wypłukany odsłonimy kość i narazimy się na zakażenie i stan zapalny
 • należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez co najmniej 2 godziny po zabiegu wyrwania zęba.
 • przez 1 do 2 dni nie można spożywać gorących posiłków, ani pić gorących napoi. Napoje i posiłki musza być letnie, gorące utrudniają gojenie rany po wyrwanym zębie.
 • nie wolno szczotkować rany po wyrwanym zębie ani jej okolicy – utrudni to gojenie miejsca po wyrwanym zębie, może spowodować podrażnienia i wypłukanie skrzepu. Myć wszystkie inne żeby można normalnie, z zachowaniem najwyższej ostrożności i dopiero po co najmniej 24 godzinach po zabiegu wyrwania zęba.
 • należy całkowicie powstrzymać się od palenia tytoniu przez 2 do 3 dni po zabiegu wyrwania zęba - dym tytoniowy utrudnia gojenie i może prowadzić do stanów zapalnych.

Aby uniknąć powikłań po wyrwaniu zęba najlepiej bezwzględnie stosować się do zaleceń chirurga stomatologa gabinetu dentystycznego Wrocław - CLINIDENT.

Zagadnienia: Komplikacje po wyrwaniu ósemek, powikłania po usuniętych zębach mądrości

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.