(71) 363-45-97   ::   Usuwanie ósemek Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Czy muszę usunąć ósemki - Wrocław? Usuwanie zębów mądrości z przymusu? Dlaczego usuwa się ósemki we Wrocławiu?
Język DE Język EN Język IT
Strona główna » Chirurgia stomatologiczna » Czy zawsze należy usuwać zęby mądrości.

Czy zawsze należy usuwać zęby mądrości?

Czy pomocne?:
+63 | 10

Zęby mądrości (ósemki) są trzecimi trzonowcami wyrzynającymi się najczęściej pomiędzy 17 a 25 rokiem życia. Czasami proces wyrzynania nie przebiega właściwie, ząb wyrzyna się częściowo w niekorzystnym położeniu lub pozostaje niewyrznięty. W momencie wyrastania ósemek często nie ma już dla nich wystarczająco dużo miejsca w łuku zębowym, dlatego zęby mądrości wyrastają tylko częściowo i z reguły pod pewnym kątem, naciskając na sąsiednie zęby trzonowe. Pomiędzy zębami mądrości i sąsiednimi zębami gromadzą się resztki pokarmu, które są bardzo trudne do usunięcia przy szczotkowaniu i nitkowaniu zębów. Ten fakt przyczynia się do powstawania infekcji połączonej bardzo często z ostrym bólem, gorączką, a także z trudnością otwierania ust. Zaleganie resztek pokarmu między tymi zębami powoduje również powstawanie próchnicy siódemek oraz miejscowej paradontozy. W efekcie może to doprowadzić do utraty siódemki, która spełnia bardzo ważną rolę w naszym uzębieniu.

Często zęby mądrości nie wyrastają w ogóle i chociaż są całkowicie niewidoczne, powodują poważny problem, którego źródłem jest nacisk na korzenie zębów trzonowych.

Zazwyczaj jedynym źródłem informacji o wzroście i rozwoju zębów mądrości jest zdjęcie rentgenowskie. Położenie oraz rozwój zębów mądrośi muszą być kontrolowane w gabinetach stomatologicznych Wrocław, aby decyzja podjęta przez chirurga stomatologa Wrocław o ich usunięciu była podejmowana zanim pojawią się problemy.

Zalecamy usuwanie ósemek pomiędzy 14 a 22 rokiem życia, nawet, jeśli nie powodują one problemów. Zabieg chirurgiczny (usunięcie ósemek) jest wtedy łatwiejszy do wykonania.

Zagadnienia: Ósemki, zęby mądrości

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.