Promocja wiosna 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
2 głosy

Wybór aparatu ortodontycznego


Aparat ortodontyczny nosimy nie tylko dla urody, ale i dla zdrowia. Współczesna ortodoncja pozwala nam wybrać spośród wielu możliwości. Czy najlepszy będzie aparat ruchomy, a może stały? Metalowy, czy niewidoczny? Na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno, a o wyborze aparaty decyduje lekarz ortodonta w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT we Wrocławiu.

Stosowane mogą być dwa podstawowe rodzaje aparatów:

  • stałe,
  • ruchome.

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome, czyli takie, które możemy wyjąć, przeznaczone są dla dzieci do 12. roku życia, które mają jeszcze zęby mleczne oraz są w fazie wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparaty ruchome pacjent może samodzielnie wyjąć z jamy ustnej, bez pomocy lekarza ortodonty z CLINIDENT. Są skonstruowane z płytki akrylowej i metalowych elementów dopasowanych do łuku zębowego. Aparatem ruchomym można leczyć jedynie te nieprawidłowości zębowe, które ortodonta uzna za skrzywienia lekkiego bądź średniego stopnia niewymagające usuwania zębów. Aparat ruchomy nie zawiera zamków tak jak aparat stały, dlatego niemożliwe jest, aby oddziaływać nim na każdy ząb z osobna. Nie sprawdzi się w poważnych wadach zgryzu.

Ze względu na małą precyzję i ograniczoną siłę działania bardzo ważne są zalecenia otrzymane od lekarza ortodonty dotyczące użytkowania aparatu ruchomego: częstotliwości wizyt kontrolnych, odpowiednia higiena jamy ustnej oraz aparatu ruchomego, a także systematyczność. Aparaty należy nosić w nocy oraz przez co najmniej cztery godziny w ciągu dnia. Ortodonci z CLINIDENT zachęcają jednak do częstszego zakładania, ponieważ zapewnia to szybszą korekcję wady, którą można osiągnąć w ciągu 3-4 lat.

Do zalet aparatów ruchomych zaliczamy zdecydowanie większy komfort użytkowania, łatwość dbania o higienę jamy ustnej oraz mniejszą bolesność zębów. Aparatów ruchomych nie stosuje się raczej u dorosłych.

Aparaty stałe

Aparaty stałe polecane są dorosłym i młodzieży, czyli pacjentom, którzy maja już zęby stałe. Aparaty stałe jak sama nazwa wskazuje, przez cały okres leczenia są na stałe przymocowane do zębów. Zbudowane są z zamków przyklejanych do zębów i pierścieni umieszczanych na zębach trzonowych, najczęściej na szóstkach. Wyróżnia się zamki standardowe (metalowe) oraz zamki estetyczne wykonane z przezroczystego kompozytu lub porcelany. W zamkach umieszcza się drucik w kształcie łuku wywierający precyzyjny nacisk na zęby. Metalowe łuki generujące odpowiednie siły na żeby mogą być stalowe lub tytanowe. Pozostałą część aparatów stałych stanowią elementy aktywne, takie jak: klamry, gumki, które mogą być w różnych kolorach, łańcuszki i sprężyny. Aparat stały działa przez 24 godziny na dobę, co jest jego najważniejszą zaletą. Precyzyjna konstrukcja aparatu stałego daje możliwość bardzo dokładnego przemieszczania zębów, na co nie pozwala aparat ruchomy.

Jeżeli potrzebny jest aparat na zęby, warto założyć go u profesjonalnego ortodonty. W ofercie gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu znajdą Państwo usługi zgodne z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie ortodoncji. Szczycimy się leczeniem wad zgryzu i wad zębowych za pomocą szerokiej gamy aparatów korekcyjnych - od najpopularniejszych aparatów standardowych po bardzo estetyczne przeźroczyste aparaty ceramiczne.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Wybór aparatu, pierwszy aparat na zęby, wybierz aparat, jak wybrać aparat.